EBA İlkokul

< / > Sitene Ekle
Sitene EBA İlkokul Canlı Yayını ekle..
İsim MEM - MEB Milli Eğitim Müdürlüğü EBA TV
Kategori Ulusal
Genel Merkezi Ankara MEB

TRT EBA TV İlkokul Canlı izle

Türkiye Radyo Televizyon kurumu TRT Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığıyla ile birlikte 23 Mart 2020 itibariyle uzaktan eğitim üzerine kurulan ilk televizyon kanalıdır.

Eba Tv İlkokul canlı izle. TRT Eba TV İlkokul, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortak çalışmasıyla 23 Mart 2020 tarihinde yayın hayatına başlayan Türkiye'nin ilk uzaktan eğitim kanalıdır.

Global bir sorun olan Korona Virüsü Türkiye'yi vurmasıyla birlikte okullar uzun bir süreliğine ertelendi. Öğrencilerin derslerine geri kalmaması için online eğitim sistemine geçiş yapıldı. TRT ve MEB ortakaşa olarak üç ayrı kanalı uydu üzerinden altı farklı frekansta öğrencilere sundu. Kanallar, uydudan da izlenebiliyorken, online olarak da izlenebiliniyor. Ayrıca kanalları HD VE SD seçenekleriyle süresiz izleyebilirsiniz. 

Öğrencilerin Ders Programlarını ise kanalların resmi sitesi olan eba.gov.tr adreasinde öğrenciler ile paylaşılıyor. Kanal'da dersler ise 20 dakika olmak üzere kuruldu. 10 Dakikalık molalar ve etkinler de mevcut. TRT Eba Tv ilkokul dersleri olan Hayat Bilgisi, Fen Bilimleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Türkçe ve Matematik olmak üzere hazırlandı. 

Ayrıca Kanal düzenli olarak tekrar yayınlarıyla derslerini kaçıran öğrenciler için telefi etme şansını da vericek. Eba Tv İlkokul kanalını canlı izle. Eba Tv İlkokul, ortaokul ve lise kanallarını itemizden 24 saat boyunca izleyebilirsiniz. 

TRT EBA TV İlkokul Canlı izle

 

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?