TRT 2

< / > Sitene Ekle
Sitene TRT 2 Canlı Yayını ekle..
İsim Türkiye Radyo Televizyon Kurumu
Kategori
Genel Merkezi Ankara
Telefon 0 312 463 23 30
Adres http://www.trt.net.tr/

                                                                                       TRT 2

TRT2, takvimler 6 Ekim 1986 tarihini gösterirken Türkiye Radyo ve Televizyon kurulu tarafından kuruldu.Kurulmasının amacı; Türkiyedeki sanat ve kültür alanlarını,  yaygınlaştırmak ve öğretmek üzerine oldu.  O dönemlerde yayınlanıp sevilerek izlenilen "Ressam Bob" bunun en güzel örneğidir. Aynı dönemlerde pop saati, yabancı diziler ve filmler yayınlandı.
TRT2, 2001 yılına kadar TRT GAP ile ortak yayın yapmaya başladı. Daha sonrasında Kültür ve Sanat ağırlığını bırakarak,haber ağırlığına yöneldi.2010 yılında TRT2  tüm karasal haklarını TRT HABER'e aktarıp tamamen yayından kaldırılmıştır.Aynı dönemde TRT Genel Müdürü:İbrahim Eren yaptığı konuşmada "Kültür ve Sanat ağırlıklı bir kanal açılacağını ve bu kanalın adının TRT2 olacağını" duyurmuştur.
Tarihler, 22 şubat 2019'u gösterdiğinde  TRT2 tekrar yayın hayatına başlamıştır.Kanal  ilk kurulduğu yılları hatırlatarak yayın akışı tamamen Kültür ve Sanat programları üzerine kuruldu.MFÖ grubundan Fuat Güner "Aramızda Müzik Var " adlı programa başladı.Programda dünyadan müzisyenlerle - Antonios Remos, Natacha Atlas, Paco Pĕna- Lorena McKennit gibi- röportaj ve konserlerle geçer.Ressam Mahir Güven'in hazırladığı ve sunduğu "Bir Resim Bir Hikaye" isimli program dünyadaki resim akımlarını, ressamlar ile söyleşi ve tartışmalar ile geçiyor.Hülya Koçyiğit'in sunduğu Film Gibi hayatlar programı ise Türkiye sinemasından yönetmenler, söyleşiler ve anılar üzerine kurulu keyifli bir program.Gia Nooartas'ın sunduğu program Los Angales de çekiliyor. Günümüz Hollywod sektörünün önde gelen yönetmen ve yapımcılarla Türkiye sineması ve Dünya sineması üzerine sohbetler yapılıyor.
Kanalın yayın akışı tamamen Kültür ve Sanat programlarıyla dolu.TRT2 kanalının bir diğer özelliği ise; Dünya da çeşitli festivallerden ödül alan filmleri yayınlaması.Yayınlanan filmler alternatif sinema ürünleri ve çok değerli fimler.Yayınlanan filmler dublajlı filmler olmaması ve tamamen türkçe altyazılı olması kanalı,diğer kanallardan ayrı bir yerde tutmamızı sağlıyor.Her filmden sonra kısa bir programla yayınlanan filmin çözümlemesi ve eleştirisi yapılıyor.
Kısacası TRT2 kanalı Türkiyede Sanat ile uğraşan, sanatı takip eden her bir bireyin mutlaka izleyip, takip etmesi gereken bir kanal. Bu kanalı www.izle9.com ailesi olarak sizle paylaşıyor olmanın mutluluğunu duyuyoruz. TRT2 kanalını 24 saat boyunca Hd, ücretsiz ve canlı olarak tabletten,telefondan, bilgisayarınızdan donmadan gönül rahatlılıyla izliyebirsiniz.Yorumlarınız sizlere daha iyi bir hizmet sağlamamız açısından değerli buluyoruz.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?