YASAL

izle9.com Canlı TV İzleme Sitesine  ait tüm ayrıntılara  bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

 

 

izle9.com canlı tv izleme ve dizi haberleri film haberleri  Sitemiz yasalarımızın sağladığı kanun ve maddeler çerçevesinde hareket ederek bunlara uygun içerik politikasını kendine amaç edinmiştir.
Sitemiz 5611 sayılı yasada belirtilen “Yer Sağlayıcı” olarak sizlere hizmet vermektedir. Bu yasaya göre site içeriğindeki ve yayınlanan televizyon kanallarının hukuka aykırı davranış ve prensiplerini kontrol etme yükümlülüğümüz yoktur.
izle9.com sitemiz içerisinde televizyon kanalları, kanallara ait öz bilgiler ve logolar yayın hakları, ait olduğu şirketler ve kanallara aittir. izle9.com belirtilen kanallardan, açıklamalardan ve logolardan, içeriklerden sorumlu değildir.
Sitemizde bulunan kanallar ve canlı yayınlar, yapımcı firmanın açık kaynak kodu olarak kanallarından
(Embed) kodu vasıtasıyla alınmaktadır. Güdülen amaç televizyon kanallarını tek bir yerde toplayıp sizlerin daha rahat erişebilmesini sağlamaktır. Telif hakkı ile alakalı sözleşmemiz dahilinde bulamadığınız veya size uygunsuz gelen maddemiz ile alakalı bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçildikten 3 iç günü içerisinde sizlere dönüş yapılacaktır. 

1-) Yayın gizleme özelliği var mı ?

Bot vb. yazılımlara karşı yayın savunma özelliği mevcuttur. Sizin kanal ekleme bölümünden girdiğiniz yayınlar html kodlar bölümünde gözükmez. iframe olarak bir savunmalı dosyadan çekilir.

2-) Otomatik Kanal Bilgileri çeken bir otomasyon var mı ?

Sitede Türkiye'nin en büyük canlı tv sitelerinin 2 sinden kanal başlığı, kanal resmi, kanal ayrıntısı, kanal genel merkez, websitesi bilgisi, telefon numarası gibi verileri kolayca admin oturumdan çekebilirsiniz.

3-) Blog sistemini kullanmak zorunda mıyım ?

Tabiki hayır, blog sistemini kullanmak istemiyorsanız admin oturumdan Ayarlar bölümünden Blog modülü Kapalı seçeneğini işaretlerseniz blogla ilgili tüm muhtevalar gizlenir, sitemap, admin muhteva idaresi, blog, blog kategorileri ve blog yazıları komple siteden kaldırırlır. Dilediğiniz vakit geri açabilirsiniz.

4-) Otomasyon ne işe fayda ? 

Otomasyon diğer canlıtv sitelerinden kanal yayınlarını alt kodlarını inceleyerek otomatiğe bağlamaya fayda. Ayrı olarak geliştirilen otomasyon-kalıbı sayesinde kaynak kodları aynı olan sitelerde bir defa kalıp oluşturup kanal ilave ederken yalnızca hedef url girerek o kanalı otomatiğe bağlayabilirsiniz.

5-) Hangi yayınları alabiliyor ve sitede yayınlıyoruz ?

Sitede youtube dailymation gibi video sitelerinden embed kodları, m3u8 dosya url'leri veyahut bilgisayarınıza indirdiğiniz m3u8 dosyalarını çalıştırmaktadır. JW Player m3u iptv dosyalarını çalıştırmaz. Çalıştırabilen bir player bulursanız kolayca scripte entegre edebiliriz.

6-) Reklam alanları Standart mı ?

Reklam yerleşim alanları standart ve script genelinde çok kullanışlı 18 adet reklam alanı bulunmaktadır. Admin > Tüm Ayarlar > Reklam Ayarları bölümünden reklamları açıp kapatabilir yada kodlarını değiştirebilirsiniz.

7-) Hata Bildirimi Nasıl İşliyor ?

Hata bildirimi gelen bildirimler Admin sayfasında dikkatinizi çekecek renkte bir ikonda miktar olarak gözükür. O ikona tıkladığınıda yada Admin menüden Hata bildirim merkezine girdiğinizde gelen hataları görebilir, hata yanındaki irtibatlara tıklayarak kanal veya otomasyonu tertip edebilir ve bildirimi silebilirsiniz.

8-) Şuan Yayın da bölümü Nasıl Çalışıyor ?

Sistemde 3 adet şuan yayında bölümü mevcut. Anasayfa liste altındaki, kanal yayın altı ve kanal şuan yayındaki program başlık yanında gösterilir. Uzak sunucudan sitenizin açılış hızını etkilemeyecek şekilde ajax ile çekilir.

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?