NTV

< / > Sitene Ekle
Sitene NTV Canlı Yayını ekle..
İsim NTV Radyo ve Televizyon Yayıncılığı A.Ş.
Kategori
Genel Merkezi İstanbul
Telefon 0 212 335 00 00
Adres http://www.ntv.com.tr/

NTV


 

NTV, 1996 yılında Cavit Çağlar tarafından kurulan Türkiyenin ilk haber kanalıdır.3 yıl boyunca izlediği ‘’Türkiyenin Haber Kanalı’’ çizgisi NTV için başka bir kapıyı aralar ve 1999’nun Ocak ayında Doğuş Yayın Grubu bünyesine dahil olur.NTV, tematik yayınları Türkiyede yaygınlanlaştıran kanaldır.Kurulduğu dönemlerde ulusal haberler, yerel haberler, ekonomi,kültür ve sanat ağırıklı bir yol izleyen NTV ilerleyen süreçlerde ‘’Türkiyenin Haber Kanalı’’ sloganın tam manasıyla yerine getirdiğini söyleyebiliriz.

NTV, yayın hayatı boyunca Ulusal ve Uluslararası çeşitli kuruluşlardan tarafın 700’ü aşkın ödül almıştır.NTV, yerel merkezi İstanbul’dadır.Türkiyede 3 temsilciği, yurtdışında ise Brüksel de 1 tane merkezi bulunmaktadır.Ağırlıklı olarak Ortadoğunun çeşitli yerlerinde muhabiri bulunan NTV, Amerika,İngiltere,Almanya,İtalya,Fransa,İsveç,Hollanda’da ve bir çok ülkede bir çok muhabiri bulunmaktadır.NTV, Türkiyedeki haber kanallarından ayıran en somut özelliği ise; Dünyadan bir çok haberi yayın akışına eklemesidir.Uluslararası yayın kuruluşlarından BBC,ANEX,APTN gibi kuruluşları takip edip, haberlerini paylaşır.

Tarihler, 2 Mart 2013’ü gösterdiği sıralarda NTV, 16:9 geniş formatına geçti. 17 Ocak 2016’da NTV, ’’ NTV HD’’ adında yüksek çözünürlüklü yayın hayatına başladı.

NTV, Eğitim, Sağlık ve Çevre gibi konularla ilgili bir çok program yapar ve yayınlar.Ayrıca ‘’Yeşil Ekran’’ gibi konularada değinen NTV, Sosyal sorumluluk görevlerini yerine getiren bir kanal olduğunu söyleyebiliriz.

NTV kanalın yayın akışına bakıcak olursak karşımaza çıkan prograrın başlıkları ise şöyle; Ekonomi, Dünya,Yaşam, Spor,Teknoloji, Sağlık, Sanat, Eğitim, Seyahat, Otomobil gibi konular mevcut. ‘’Paranın Nabzı’’ programı Dolar,Euro,Sterlin gibi para birimlerini Türkiyedeki, Türk lirası karşılığını gösteriyor.Borsa ile uğraşanların mutlaka taki etmesi gereken program.Gülay Avşar’ın sunduğu ‘’Gece Gündüz’’ adlı programı ise; Türkiyedeki Müzik,Sinema, Tiyatro,Kitap,Heykel,Moda,Tasarım kısacası sanat ve sanata dair her konuyu mercek altına alarak Türkiyedeki Sanat Severler ile paylaşıyor.Program da yönetmenler, oyuncular, yazarlar ile söyleyiş tadında röportajlar yapılıyor.

NTV özellikle basketbol yayınlarıyla da bilinir.Özellikle NBA liginin maçlarını paylaşan kanal maçtan hemen sonrasında maç eleştirileri yapılır.Aynı zamanda dünya liginde voleybol,tenis gibi maçların yayınını yapar.Bu tarzda sporların maçlarını Türkiyede oldukça çok az yayınlayan ender kanallardan bir tanesidir.

NTV kanalını sizlerle ücretsiz olarak paylaşmaktan www.izle9.com ailesi olarak mutluluk duyuyoruz.Ulusal ve Uluslararası bir çok kanalı www.izle9.com sitesinde ücretsiz ve full HD olarak telefondan, tabletten veya bilgisayarınızan sınırsız izleyebilirsiniz.

NTV CANLI İZLE

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Mahmut gani tarafından 2019-11-14 18:24:20 tarihinde gönderilmiştir.

Ntv yayini cok iyi

murat demir tarafından 2019-11-15 02:27:29 tarihinde gönderilmiştir.

ntv canli yayinda donma var

ümit tarafından 2019-11-15 16:26:35 tarihinde gönderilmiştir.

ntv canlı izle çok iyi arkadaşlar teşekkürler

elvan tarafından 2019-11-15 18:15:27 tarihinde gönderilmiştir.

Ntv yayını çok iyi elinize saglik

Ramo can tarafından 2019-11-16 16:36:22 tarihinde gönderilmiştir.

Ntv izle de sorun yok bence sizde varmi?

mus tarafından 2020-05-23 17:50:21 tarihinde gönderilmiştir.

iyi yayınlar arkadaşlar