Kanal 7 HD

< / > Sitene Ekle
Sitene Kanal 7 HD Canlı Yayını ekle..
İsim Hayat Görsel Yayıncılık A.Ş.
Kategori
Genel Merkezi İstanbul
Telefon 0 212 437 80 80
Adres http://www.kanal7.com

KANAL 7

Kanal 7, 26 Temmuz 1995’de İstanbul’da Yeni Dünya Medya Grubu bünyesi altında İstanbul’da kurulmuştur. Kanalın sloganı ise şöyledir; ‘’Hayatın Tüm Renkleri Kanal 7’de’’. Kanal 7, şu an aktif olarak Türkiye, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs’da aktif olarak yayın sağlamaktadır. Kanal kuruşunun 7. Yılına kadar yaklaşık 3 logo değiştirmiştir. 13 Eylül 2002’de ise kullandığı logoyu günümüze kadar gelmiştir. Kanal kurulduğu yılarda, yayın akışında ağırlıklı olarak haber bültenleri ve pempe dizileri yer vermiştir. Aynı dönemlerde yerel liglerin maçlarını yayınlayan kanal, bir dönem Spor Bültenine soyunmuş, lakin beklentilerinin altında kaldığı gerekçesiyle Spor Bültenlerini kaldırmış.

 

KANAL 7 Avrupa

 

Takvimler, 9 Kasım 2009 yıllarını gösterdiğinde, kanal Avrupa’da yaşaya Türklere yönelik yayın yapmak için ‘’Kanal 7 Avrupa’’ kanalını kurmuştur. Almanya, Fransa, İtalya, İsveç, İngiltere gibi ülkelerde Türkiye gurbetçilerinin hala ‘’Kanal 7 Avrupa’’ kanalını izlemekte olduğunu söyleyebiliriz.

 

KANAL 7 HD

 

Tarihler, 2014’i gösterdiğine ise, Türkiyedeki birçok Televizyon kanallarının ‘’HD’’ yayına geçmesiyle birlikte Kanal 7’de HD yayına geçmiştir. Kanal 7 ile Kanal 7 HD arasındaki fark kanalların görsellik kalitesidir, yayınları ortak yapılmaktadır.

 

KANAL 7 YAYIN AKIŞI, NELER İZLEYEBİLİRİZ ?

 

Kanal genel olarak Dizi, Film, Dini Programlar, Yaşam-Aktüel, Haber gibi programlar yayın akışında olduğu mevcut. Kanal 7’de yayınlanan birçok izi ithal diziler. Ağırlıklı olarak Hindistan ve Kore’den dizilerin yayınlandığını görüyoruz. Dizilerden bazıları ise şöyle; Bıçak Sırtı, İkimizin Yerine, İki Yabancı, Deli Divane, Yemin,Tatı Bela, Hz.Yusuf, Elif, Sil Baştan, Yalancı Bahar, Sensiz Olmaz, Benimsin, Feda, Hz. Meryem, Ah Kalbim, Ömre Bedel gibi diziler. Hindistan dizileri, yayın akışının büyük bir oranını kapsıyor. Dizler, ağırlıklı olara Dram, Müzikal, Entrika gibi konuları işliyor. Aralarından bazıları Kore’den ithal edilen diziler var. Kore dizilerinin konusu ise şöyle, Kraliçe Dangyeong ile Kral Joongjong’un arasında geçen Entrika, Aşk, Dram, Taht Oyunları üzerine kurulu. Kanal 7’de yayınlanan dizilerden biraz daha bağımsız göründüğünü söyleyebiliriz.K aki dini içerikli dizilerde mevcut. Bunlardan birkaçı ise şöyle; Hz. Meryem, Hz. Yusuf. Dizilerde, İslam dini için önemli olan kişilerin hayat hikayelerini işliyor.Özelikle Hz. Yusuf dizisinin Türkiyede çok ciddi bir izleyici kitlesi olduğunu biliyoruz. Kanal, düzenli olarak yerli ve yabancı filmleri yayın akışına ekliyor.Yayın akışına bakmaz isterseniz, aşağıdaki ekten ulaşabailirsiniz. Kanaldaki programlar ise şöyle; Başkent Kulisi, İskele Sancak, Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum, Kanal 7 Haber, Gündüz Gece, Gönül Sohbetleri vs. ‘’İskele Sancak’’ programı Kanal 7 kurulduğu yıldan bu yana aktif olarak yayınlanıyor. Program, Türkiye Siyasetin’den önemli kişiler ile geçen tartışmalar ve sohbetler üzerine kurulu. Kanal’daki diğer program ise; Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum programı.Program akışını, Özel Tunca eşliğinde Dünyan’nın her bir coğrafyasına giderek, kaliteli görseller eşliğinde bilgilendirerek bizlere anlatıyor. Kanal 7’de dini programlar da yayınlanıyor bunlardan bir tanesi; ‘’Gönül Sohbetleri’’ programı. Ali Rıza Temel’in sunduğu program, izleyecilerin yorumlarını, sorularını cevaplamak üzerine kurulu. Aynı zamanda Ali Rıza Temel’in dinde yaşanan olayları ve Din tarihinide anlatıyor.

 

Okuduğunuz gibi Kanal 7’de film sevenlerin de, dini programlar sevenlerinde, belgesel sevenlerin de, özellikle Hindistan dizilerini sevenlerin mutlaka uğraması gereken bir kanal. Sizlerle ‘’Kanal 7’’ ekranını paylaşmaktan www.izle9.com ailesi olarak mutluluk duyuyoruz. Kanal 7 ve diğer tüm kanalları sitemiz üzerinde ücretsiz, fuul HD olarak donmadan , ister telefonunuzdan, ister tabletinizde, ister bilgisayarınızdan 24 saat boyunca izleyebilirsiniz. Yorumlarınızı, sizlere daha iyi bir hizmet sağlamamız için değerli buluyoruz.

KANAL 7 CANLI İZLE

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?