Haber Türk HD

< / > Sitene Ekle
Sitene Haber Türk HD Canlı Yayını ekle..
İsim Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş.
Kategori
Genel Merkezi İstanbul
Telefon 0212 313 60 00
Adres http://www.haberturk.com

HABERTÜRK

Habertürk Tv, 23 Mart 2001’de İstanbulda kuruldu.Kanalın kurucusu, Ufuk Güldemir’dir.Tarihler 2007 yıllarına geldiğinde Ufuk Güldemir hayatını kaybetti. Kurucusunu kaybeden kanal, 20 Haziran 2007’ de Ciner Yayın Holding tarafından satın alındı.Günümüzde de sahibi Ciner Yayın Holding’dir. Kanal satın alındıktan sonra Genel Yayın Yönetmenliğini Erdoğan Aktaş yaptı; Ağustos 2009’da ise istifa etti. Kanalın, Genel Yayın Yönetmeni olarak Yiğit Bulut devam etti. Habertürk TV, 16 Haziran 2013’de 16:9 geniş ekran formatına geçmiştir. Aynı dönemlerde kanal, ‘’Habertürk HD’’ adında ortak yayın yapan bir kanal açtı. İki kanal aynı yayınları, farklı kalite ile sunmaktadır. Habertürk HD kanalına geçiş yapıldıktan sonra ; tüm stüdyoları, grafikleri ve yeni sunucuları kanala dahil olmuştur. Habertürk Tv günümüz’de Türkiyede en çok izlenilen kanallardar birisidir.

 

HABERTÜRK’DE NELER VAR ?

 

Habertürk TV’nin yayın akışı ağırlıklı olarak haberler ve programlar üzerinedir. Bunlardan bazıları ise şöyledir ; Tadında Hikayeler, Gün başlıyor, Para Gündem, Spor Bülteni, Ekonomide Görünüm, Bakış , Habertürk Manşet, Türkiyenin Nabzı, Teke Tek, Ne Yapsak , Nedir Ne Değildir, Enine Boyuna, Gerçek Fikri Ne, Teke Tek Bilim, Büyük Sorular vs Kanalın haftalık yayın akışına baktığımızda ağırlıklı olarak haber bültenleri olduğunu görüyoruz.Bunun yanı sıra kanal Kültür ve Sanat üzerine bir program var; ‘’’ Ne Yapsak ? ‘’ isimli program. Aysun Öz’ün sunduğu program da fotoğraf, kitap, dergi, müzik, sinema, tiyatro ve sanatın diğer dalların üzerine söyleşiler, röportajlar ve eleştirisel bir bakış açısı ile sunulan program kendini izlenilir kılıyor. Aynı zamanda kanalda Spor Bülteni de mevcut. Habertürk TV kanalının, en çok izlenilen program ise; Teke Tek programı. Ayn formatla ‘’ Teke Tek Bilim ‘’ Adlı bir program da mevcut. İki programı da Fatih Altaylı sunuyor. ‘’ Teke Tek ‘’ programında siyasi, kültürel, ekonomi gibi uzmanlar ile birlikte sohbet ve tartışma şeklinde geçiyor. Bir diğer program olan ‘’ Teke Tek Bilim ‘’. Fatih Altaylı’nın bu programda , Bilim İnsanlarını misafir ediyor. İlber Ortaylı, Celal Şengör gibi Türkiyede ve Dünyada saygınlığı olan bilim insanlarını görmek mümkün. Program şu an Türkiyedeki tek Bilim programı, bu yüzden önemli ve değerli görüyoruz.

Habertürk TV kanalından Bilim, Ekonomi, Kültür, Sanat, Siyaset gibi başlıklı programlar görmeniz mümkün. Bu kanalı sizlerle paylaşıyor olmaktan www.izle9.com olarak mutluluk duyuyoruz.Sitemizi istediğiniz yerden telefon, bilgisayar veya tabletle 24 saat boyunca fuul HD olarak donmadan gönül rahatlılığıyla izleyebilirsiniz. Sizlere daha iyi hizmet sağlayabilmemiz açısından yorumlarınızı değerli buluyoruz.

HABERTÜRK CANLI İZLE

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?