EBA TV Lise

< / > Sitene Ekle
Sitene EBA TV Lise Canlı Yayını ekle..
İsim MEM - MEB Milli Eğitim Müdürlüğü EBA TV
Kategori Ulusal
Genel Merkezi Ankara MEB

 

EBA TV Lise canlı izle

Türkiye Radyo Televizyon kurumu TRT Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığıyla ile birlikte 23 Mart 2020 itibariyle uzaktan eğitim üzerine kurulan ilk televizyon kanalıdır.

Eba Tv lise canlı izle. TRT Eba TV Lise, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortak çalışmasıyla 23 Mart 2020 tarihinde yayın hayatına başlayan Türkiye'nin ilk uzaktan eğitim kanalıdır.

Global bir sorun olan Korona Virüsü Türkiye'yi vurmasıyla birlikte okullar uzun bir süreliğine ertelendi. Okulların virüs bulaştıracak en güzel yerlere olması gereğiyle acilen kapatıldı. Öğrencilerin derslerine geri kalmaması için online eğitim sistemine geçiş yapıldı. TRT ve MEB ortakaşa olarak üç ayrı kanalı uydu üzerinden altı farklı frekansta öğrencilere sundu. Kanallar, uydudan da izlenebiliyorken, online olarak da izlenebiliniyor. Ayrıca kanalları HD VE SD seçenekleriyle süresiz izleyebilirsiniz. 

Öğrencilerin Ders Programlarını ise kanalların resmi sitesi olan eba.gov.tr adreasinde öğrenciler ile paylaşılıyor. Kanal'da dersler ise 20 dakika olmak üzere kuruldu. 10 Dakikalık molalar ve etkinler de mevcut. Eba Tv Lise dersleri olan Biyoloji, Fen, Türkçe, Edebiyat, Fizik, Geometri, İngilizce ve Matematik olmak üzere hazırlandı. 

Ayrıca Kanal düzenli olarak tekrar yayınlarıyla derslerini kaçıran öğrenciler için telefi etme şansını da veriyor. Eba Tv Lise kanalının tekrarları ise 15:00 ile 21:00 arasında Eba Tv Lise kanalından yayınlanacak. Eba Tv İlkokul, Eba Tv ortaokul ve Eba Tv lise kanallarını sitemizden 24 saat boyunca izleyebilirsiniz. 

Eba Tv Lise Canlı İzle

 

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?