CNN Türk

< / > Sitene Ekle
Sitene CNN Türk Canlı Yayını ekle..
İsim Doruk Televizyon Ve Radyo Yayıncılık A.Ş.
Kategori Ulusal Haber
Genel Merkezi İstanbul
Telefon 0 212 413 54 49
Adres http://www.cnnturk.com

CNNTÜRK

CNNTÜRK, Doğan Holding'e ait EKO TV’den karasal freankas haklarını alıp 11 Ekim 1999'da yayın hayatına başlamıştır.Kurulduğu ilk dönemlerde İngilizce kaynaklı videoları ve haberleri Türkçeye cevirip yayınlayan kanal ilerleyen zamanlarda tamamen kendi haber pazarını yaratmıştır.Biraz daha popülerleşmeye başlaması ise 2005'de Formula 1 yayın haklarını alıp, kendi yayın akışına eklemesiyle olur.Yaklaşık 3 yıl boyunca yayınlamıştır.

Tarihler 2008'i gmsterdiğinde ise tüm yayın haklarını TNT kanalına devretmiştir.İlerleyen yıllarda TN5 kanalımın yayın hakları alınıp CNN TÜRK olarak tekrardan Türkiye televizyon pazarına dönmüştür.Kanal, 2012'de 16:9 formatına geçmiştir. Tarihler, 2013 yıllarını gösterdiğinde ise kanal CNNTÜRK HD olarak diğer eş kanalını kurmuştur. Şu an aynı anda ortak yayın yapan birisinin HD diğeribib ise fuul HD olmasından bir farkı yoktur. Aynı dönemlerden günümüze kadar gelen sloganı ise "İlk Siz Öğrenin" diyerek yayın hayatına devam etmiştir.


 

CNNTÜRK kanalında saat başı sürekli gündeme özel haberler yayınlanmaktadır.Kanal, yayın akışının %80'i haber bültünleriyle doludur.Programlardan bazıları ise şöyle; Gece Haberleri, Güne Merhaba, Gündem Özel, Sağlık Kontrolü, Doğanın Tadı, 5N1K, Cnntürk Masası, Afiş, 7. Vites, A'dan Z'ye, Akıl Çemberi, Başarı Yolunda 2 Dakika vs. CNNTÜRK kanalında en bilinen programlar bir tanesi 5N1K programıdır. Program Cüneyt Özdemir'in sunduğu program uzun yıllardır, ilgiyle izleniliyor.Aynı zamamda Ahmet Hakan’ın sunduğu, Tarafsız Bölge programı Türkiye’nin geleceğini ve gündemdeki sorunları, konunun uzmanlarıyla birlikte tartışıyor.Program, her Pazartesi saat 21:00’da yayınlanıyor.Tarafsız bölgeyi ww.izle9.com adresinde fuul HD olarak dobmadan ücrwtsiz izleyebilirsiniz.Kanal, Türkiye siyasetçilerinin sık uğradığı programlarla doludur.Türkiyenin gündemi, Dünya gündemi, Ekonomi, Eğitim, Sağlık gibi durumlarının tartışıldığı bir çok program mevcuttur.Aynı zamanda Üniversitelerin eğitim görevlileri, Hukukçularım, Sağlıkçıların, Ekonomistlerin, Eğitimcilerin, alanında uzman kişilerin de sürekli programlarının olduğu bir kanaldır.

CNNTÜRK, görüldüğü gibi yayın akışıyla Türkiye'nin nabzını tutan kanallardan bir tanesidir. Bu kanalı sizlerle paylaşmanın www.izle9.com ailesi olarak mutluluğunu duyuyoruz. CNNTÜRK kanalını ister telefonunuzdan,isten tabletinizden, ister bilgisayarınızdan, 7 gün, 24 saat boyunca ücretsiz fuul HD olarak donmadan gönül rahatlılığıla izleyebilirsiniz. www.izle9.com ailesi olara sizlerin yorumlarınızı, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için değerli buluyoruz.

CNN TÜRK CANLI İZLE

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?