UHF-VHF Anten Sinyallerini Nasıl Birleştiririz ?

UHF-VHF Anten Sinyallerini Nasıl Birleştiririz ?

    Sizin fiyatsız, mahalli over-the-air televizyon yerel televizyon yayın kuleleri gönderilen sinyaller aracılığıyla gerçekleştirilir ve, bir takım vaziyetlerde, onlar UHF ve VHF frekansları kullanarak iletmek. Çoğu yerel ağ bağlı kuruluşu programlamalarını UHF frekans bandında yayınlarken, düşük bantlı VHF frekansları (kanallar 2-6) ve yüksek bantlı VHF frekansları (kanallar 7-13) kullanarak ileten bir dizi TV istasyonu vardır. Tüm fiyatsız, yerel yayın kanallarınızı almak için iki TV anteninden gelen sinyalleri birleştirmeniz gerektiğini düşünüyorsanız, bu heyetim için ihtiyaç duyulan bilgileri ve adımları takip ederken okumaya devam edin.

    Burada, bazı kanalların önümüzdeki birkaç sene içinde başka bir frekansa geçeceğini belirtmek gerekir. Git tvanswers.org ve istasyonlarınızın değişik bir frekansa ne vakit taşınabileceği ile ilgili daha fazla bilgi için posta Kodunuzu girin. Her vakit olduğu gibi, konumunuz hangi yayın kanallarını alacağınızı belirleyecektir. Rastgele bir TV anteni heyetimi ile, bu, bölgenizdeki verici kulelere ve bunları almak için ne tür bir TV antenine bağlı olacaktır, bu da, eviniz ve yayın kuleleri arasındaki arazi ve engeller gibi etkenlere bağlı olacaktır.

 Bölgenizde hangi frekans bantlarının kullanıldığını öğrenin. Daha yapmadıysanız, yerel TV istasyonlarınızın mesajım frekansını belirlemeniz gerekir. Git www.antennapoint.com ve posta Kodunuzu girin veya bölgenizdeki yayın kulelerini bulmak için fiyatsız anten noktası uygulamasını akıllı telefonunuza veya tabletinize indirin. Sanal kanal sütunu, televizyonda görüntülenen kanalı temsil eder. DTV kanal sütun gerçek verici frekans temsil eder.

 Hem UHF hem de VHF frekans bantlarının iletildiği bir alanda yaşıyorsanız, ClearStream MAX antenlerimizden biri gibi sadece bir anten kullanabilirsiniz. Çoğunlukla, bizim papyon antenler yüksek-VHF yayınları alabilirsiniz. Bununla beraber, bölgenizdeki VHF sinyalleri zayıfsa veya hanenizden 20 milden fazla bir kuleden iletiyorsa, mevcut tüm yerel istasyonlarınızın alınmasını sağlamak için daha uzun erimli bir VHF anteni gerekebilir. Tüm yerel kanallarınızın en iyi şekilde alınması için iki TV anteninin, bir VHF anteninin ve bir UHF anteninin nasıl birleştirileceği konusunda direktifler için buraya tıklayın.

Daha Fazla TV antenini  Nasıl birletirilir ? -UHF ve VHF

  ClearStream 5, uzun erimli, yüksek VHF antenidir ve aşağıdaki örnekte kullanılacaktır. Ayrı olarak, ClearStream 5'in yeni veya mevcut UHF anteninizle birleştirilebilmesine karşın, müşterilerimizin çoğu, sadece ClearStream 5 ile meblağlı UHF sinyallerinin yanı sıra mahalli yüksek VHF kanallarını başarıyla aldıklarını bildirmektedir.

   Tipik olarak, UHF anteni  direğin üst bölümüne kurulur. Almaya çalıştığınız VHF sinyalleri UHF sinyallerinden çok daha zayıfsa, ClearStream 5 veya VHF antenini direğin üst bölümüne takmak çoğunlukla daha iyi sonuçlar ele geçirecektir.

İhtiyacınız Olacak Eşyalar Nelerdir ? 

- Koaksiyel Kablo

 -1 anten birleştirici (örnek sağlanan rastgele bir direk için ayarlanabilir montaj donanımı içerir)

 -1 Mast-ölçekli karşılamak için hem antenler ve optimum alımı için doğru yükseklik erişmek için

- Zip bağları - veya benzer bir şey, koaksiyel kabloları sabitlemek için

Bu yazı 11 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız