Dijital televizyonda multipleks çeşitleri nelerdir ?

Dijital Televizyonda Multipleks Çeşitleri Nelerdir ?

 

2010 seneye kadar, Rusya sakinlerinin hemen hemen yarısı (% 44) dörtten fazla televizyon kanalı alamadı. Bu arada, analog yayın geliştirme imkanları tükendi. Dijital yayın teknolojilerinin tanıtılması sayesinde, 2018'in sonuna kadar, ülke sakinlerinin% 98.4'ü ilk multipleks 10 kanalını fiyatsız, izleyicilerin% 98'inden fazlasını izleyebilecek - birinci ve ikinci multiplekslerin 20 kanalı.

Dijital kanallar paketi RTRS-1 (ilk multipleks), tüm Rus zaruri halka açık televizyon kanalları ve radyo kanallarını içerir. Bu televizyon ve radyo kanallarının listesi, 24 Haziran 2009 No. 715 tarihli Rusya Federasyonu Reisicumhurun Kararnamesi ile “Rusya'da Zorunlu Halka Açık TV ve Radyo Kanallarında” ve müteakip basımları: 20 Nisan 2013 No. 367 tarihli Rusya Federasyonu Reisicumhurun Kararnamesi ile , 15 Temmuz 2015 tarihli 365 sayılı Rusya Federasyonu Başkanı Kararı ile. RTRS-2 paketinin (ikinci multipleks) bir parçası olarak yayın yapmak için on televizyon kanalı Federal Yayıncılık Rekabet Komisyonu (14 Aralık 2012, 18 Aralık 2013 ve 30 Eylül 2015) tarafından seçildi. Dijital TV kanalları DVB-T2 standardında yayınlanır.

Kitle İletişim Yasayı'na göre, 13 Temmuz 2015 tarihinde değiştirildiği üzere, Rusya Federasyonu genelinde multiplekslerdeki pozisyonları kullanarak dijital yayın yapma hakkını alan televizyon kanalları ve radyo kanallarının mecburi kamu televizyon kanallarına ve radyo kanallarına atandığını anımsadırız. Mecburi kamu televizyonları ve radyo kanalları, tüketicileri (izleyiciler, dinleyiciler) görüntüleme ve dinleme hakkı için fiyat ödemeden tüm yayın ortamlarında dağıtıma tabidir.

Multiplex - tek bir verici tarafından yayınlanan bir dijital televizyon kanalları paketi. Çoğunlukla bir frekans alır. Dijital karasal televizyonda, multipleks 10 televizyon kanalı içerir.

Bu yazı 04 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız