Kore Televizyon Tarihi ve Günümüz

Kore Televizyon Tarihi ve Günümüz

20. asrın en sevilen Buluşları nelerdir?

   Muhtemelen televizyondur. John Logie Baird tarafından 1926 seneninde kuruluşundan bu yana, televizyon bir hayli kişi tarafından sevilen ve teknolojinin gelişimi ile gelişmiştir.Ülkemiz televizyon yayınları 1956 seneninde başladı. Televizyon ödüllerinin Koreye gelmesinden bu yana yalnızca iki sene geçti. Ülkedeki ilk televizyon istasyonu olan" hlkz", AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de RCA ve özel anapara arasında bir ortak teşebbüs olarak başlatıldı. İki kamerada günde iki saat yayınlandı. Radyo dinlemeye alışkın olan insanlar, TV izleyerek "etkinlik resmi olan radyo" lakaplıydı. Dünyadaki 15. ve Asya'daki 4. "Yayın", TV'nin popüler hale getirilmesi için gerçek ve ekonomik bir nedendi ve 1959 yangını 1961'de çakıştı ve yayını durdurdu.Koreli Yayın dönemi kaybolur gibi TV Üç Kraliyet dönemi gerçekleşecek.

   1961 12 31, 'devlete ait Seul TV Yayın istasyonu' bu ülkeler tam teşekküllü TV Yayın çağına açtı. "TV yayınının aylık bölümünü satın almak isteyen kişi sayısı çok büyüktü, zira izleyici önce teminat altına alınmalı ve RCA ve Japan national gibi 200,000 ödüllerini satmak isteyen kişi sayısı böyle bir yaygara oldu.” 7 Aralık 1964'te, ülkenin ilk özel yayın istasyonu olan DTV, Merkezi Yayın(Jbs)isimi altında bir program üretmek için 1965'te radyo Seul(RSB) ile birleşti. Seul Merkez yayın istasyonu(KBS) benzer çünkü ancak, isimi Merkez Yayın Temmuz 1966 yılında TBC değiştirildi.O andan itibaren KBS, TBC ve MBC'NİN yayın 3. dalgası başladı. TV ödüllerinin yaygınlaştırılması rekabet etmeye başladıkça, televizyon yayınının aşırı ısınması oldu ve devlet konferansında onları tesirsiz hale getirme tasarısı tartışıldı.

Televizyon Dağıtımı Üzerine Kurulan Toplantıda Neler Gerçekleşti ?

  Bu toplantıda, KBS milli Yayın sistemi kamu yayın sistemi reform onu sapma olduğunu. 1970 yılında 1973 yılında kurulan "Kore yayın Yasayı", ' Kore Yayın System'on aile oldu.Bu MBC Gazeteler ile beraber İntegration entegrasyon ve bağımsız özel ticari yayın istasyonları ‘kültürler ' broadcasting'as oluşan özel milli ağ için isimi alanını absorbe eğilimindedir. TBC, Hunan bölgesindeki radyo şirketleri ile bir program ortaklığı kurdu ve ağ ağını genişletti.Ban-naap yılından Yayın Birliğine kadar, 1974 yılında 9 no'lu acil vaziyet tedbirlerinden bu yana programın kompozisyonunda birçok farklık oldu. 1976 yılında'Send 6 saat Çocuk saat dilimi, saat 7 aile ile haber, 8: sosyal siyaset, ekonomik PR vakit, bu off-kanal değişik, fakat ‘örgütlü hakları yayın programı yayma zaman aynı muhtevası, geri, bana ihtiyacım olan programları uygun üniforma organize politikalarını yayın. 1980'lerde başka bir farklık geldi. TBC KBS'YE emildi ve MBC halka açıldı. 1980 9 Ekim 1, Kore Yayın Derneği yasaklı tüm düşük hızlı yayın Yayın otonom kültür politikası ve Ulusal Eğitim ve öğretim yayın yaptı. Kadın hijyen ürünleri ile çocuk fantezi karikatür ve reklam yasaktır böyle bir tertip etme izler.Renkli TV dönemi, ülkemizde 1 Ocak 1981'den 1980'lere kadar yayınlanan renkli TV dönemi renkliydi. Gösteri ve drama, muhteşem görüntüleri ile beraber, daha büyük hale gelmiştir, ve haber gösterileri ve medya programları televizyon gazetecilik bir müddet sebep olmuştur.Ve KBS, 30 Haziran'dan 14 Kasım 1983'e kadar "bir aile bul" programı ile 453 saat ve 45 dakika süresince canlı yayına girdi. Bu yayın, tarihte görülmemiş bir rekor.

2013 seneninde, Seul şehri, insan parasal olmayan kalıt alanında bu programla alakalı kayıtları içeren UNESCO Dünya Mirası Listesi'ni oluşturdu.1980'lerden bu yana, televizyon yayınları Başkan adayları tarafından gerçekleştirildi, Kurultay seansları canlı olarak yayınlandı ve insanlar arasında dünkü TV şovlarının muhtevası her vakit konunun merkezi oldu. Televizyonun eğlence istikametine ek olarak, eğitim istikametleri de vurgulandı. 30 Temmuz 1980'de, hükümetin aşırı ısınmanın ders dışı bir inhibisyonu olarak "no-go-front yasağı" duyuru ettiği vakit, KBS'NİN "TV Lisesi ana çalışması" 3TV aracılığıyla tanıtıldı, yeni Sam kaydedildi.

1980'lerde Kore'de Neler Oldu ?

 1980 alternatif olarak ortaya çıktığı gibi, 1951'de öğretmen yetiştirmek emeliyle KBS eğitim yayın ehemmiyet kazandı ve 1990 seneninde, KBS ayrıldı ve Kore Eğitim Geliştirme Enstitüsü için bir eğitim yayın olarak yayın hayatına başladı.Aralık 1991'de, (SBS)Seoul Broadcasting Corporation açıldı ve yayın kuruluşları arasında derecelendirme rekabet arttı. Yayın seçimi ve düşük kaliteden sonra, "TV'de TV" gibi yayıncılar kendi tenkit programlarını oluşturarak güvenilirliklerini artırmaya çalıştılar. 1995 yılından bu yana özel televizyon yayın istasyonunda alan ve, 1998 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı yayın video Endüstri tanıtım politikası olarak bağımsız bir prodüksiyon şirketi yetiştirmeye odaklanmıştır.

Günümüz Dünyasında Kore Televizyon Gelişimi

 Bu multi-medya tarafından, çok kanallı dönemi açtı ve biz göstergesi oldu genişletmek için pazar yurtdışı programları yayın. 2001 karasal TV dijital yayın başladı, yayın programı ile aynı sene, yersiz dil, şiddet, sansasyonalizm temelinde 5 yıldız yayın programı derecelendirme sisteminin başlatıldığı TV ekranını ayırdı.Televizyon istasyonları ilk yayınlanmaya başladığında, kablo, IPTV ve çeşitli uydu televizyon istasyonları artık izleyicilerle buluşuyor. TV uzaktan kumandasına bastığınızda, sonsuz kanalları aramak için kanalların su baskınının vakiti. 2011 seneninde, kapsamı geniş bir kanala açıldığı için rekabet daha yoğun hale geldi. Buna medya tarafından dördüncü güç tecrübe ediyor, ama bence televizyonun tesiri en kuvvetli. Bu yüzden, medya Pazarı ve medya tekel fenomen büyük sermaye de karaciğer kaygı ve olamaz. Çok kanallı dönemi, iyi bir havalandırma mesuliyet istasyonları ve bu arada izleyicinin gözü ihtiyaç duyulan iyi bir TV seçimi ile yapmalıdır.

Bu yazı 10 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız