Kanada Televizyon Kanalları Nelerdir ?

Kanada Televizyon Kanalları Nelerdir ?     

 

Kanada televizyon ağları, Hizmetleri ve İstasyonları kanada'da birçoğu Amerikan programlaması taşıyan bir dizi televizyon ağı ve özel kanal bulunmaktadır. Kanada'daki milli TV ağlarının ilk tabakası CTV, Küresel, TVA ve Citytv'dir. Devlete ait CBC iki yayın ağı işletmektedir:

    CBC televizyonu ve La Télévision de Radio-Kanada, sırasıyla İngilizce ve Fransızca olarak faaliyet göstermektedir. Her iki ağ da evvela yerli muhtevaya ayrılmıştır.CBC Television CBC televizyon Kanadalı Broadcasting Corporation ve yayınları haber ve aktüel olaylar, spor, eğlence ve çocuk programlama aittir. CBC programlama kimi Amerikan kablo sistemlerinde görülebilir.

   CBC televizyon, 2005 seneninde Toronto ve Montreal istasyonlarının HD simulcasts başlattı. CTV şu anda ülkenin en çok izlenen ağ ve Bell Media aittir. Ctv, 2002'den bu yana ülkenin en yüksek puan alan televizyon ağı olarak kaldı. Ağın programlaması asal olarak CSI, Greys Anatomy, Mad Men, The Amazing Race ve Two and a Half Men gibi hit Amerikan dizilerinden oluşuyor, ancak Kanada yapımı televizyon şovlarını da yayınlıyor.

     CTV hit Amerikan kablo serisinin bir hayli Kanadalı yayın haklarına sahip. CTV şu anda Toronto, Vancouver ve Calgary istasyonlarının üç HD simulcasts çalışır. GlobalGlobal Corus Entertainment aittir -. Global 1974 seneninde başlatılan Güney Ontario, hizmet veren, aynı isimi taşıyan bir yerel televizyon istasyonunda orijini vardır.

   1990'lar süresince, global ehemmiyetli Kanada pazarlarında primetime derecelendirme hakim ve 2000 seneninden bu yana ağ diğer pazarlarda ehemmiyetli ulaşım topladı. Küresel yayınlar haber, eğlence ve spor programlama. Şu anda Evrensel'de yayınlanan bir dizi popüler Amerikan şovu şunları içerir: NCIS, Survivor, Family Guy, the Office ve Hawaii 5-0. Küresel 2004 seneninde Toronto ve Vancouver istasyonları HD simulcasts başlattı. Ctv ve Evrensel çoğunlukla popüler Amerikan televizyon şovlarının yayınlarını paylaşıyor.TVATVA Quebec merkezli bir Fransız dil ağıdır.

   Ağ 1998 seneninden bu yana Kanada genelinde kablo üzerinde mevcuttur. TVA yaygın CTV Fransız meslektaşı olarak kabul edilir. Groupe TVA Inc. ' e aittir. ve şu anda sahibi ve dört ortaklık istasyonları ile altı televizyon istasyonları çalışır. TVA 2007 seneninde Montreal istasyonunun bir HD simulcast başlattı.

Bu yazı 11 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız