Brezilya Televizyon Tarihi

Brezilya Televizyon Tarihi

 

1960'ların sonlarından bu yana TV Globo, Brezilya'nın en büyük ve en ticari olarak başarılı yayın ağı, pembe diziler denilen uzun biçimli seri anlatılar üretiyor. Yerli izleyiciler milyonlarca izledi, ve daha ihraç 130 dünya çapında ülkeler, bunun manası için birincil kaynak olarak hizmet etmiş bu melorealist diziler " yerli ve global sosyal imaginaries hem faaliyet. Mükemmel çalışmalar bir dizi, ancak, göstermiştir ki tarihsel renk Brezilyalılar az temsil etti ülkenin en ehemmiyetli kurgusal televizyon türü, bu arada sembolik " iyi üreten iken, bu bir sosyal işaretleyici ideali olarak beyazlığı vurgular.

 İki modern İşletim sisteminde siyahlık temsilleri çözümleyerek, seri komedi: Mükemmel Mükemmel Gonzalez Gonzalez, Fox Brasil ve arka Kapı, 2015 seneye kadar, bu madde ehemmiyetli ölçüde Brezilya küçük ekranda tanıtılan her iki televizyon imalat alanında ve şekilde değiştirme potansiyeline sahip son gelişmeler ilk mertebelerinde ortaya koymaktadır.1960'ların sonlarından bu yana, Brezilya'nın en büyük ve ticari olarak en başarılı televizyon ağı olan TV Globo, pembe diziler üretiyor. Sadakatle yurtiçi milyonlarca seyirci tarafından izlenen ve dünyanın 130'dan fazla ülkeye ihraç yıllar süresince bu gerçekçi melodramlardan Brezilyalı televizyon kurgu par mükemmellik olmak, Brezilyalı olmak, hem mahalli hem de global toplumsal görüntüleri içinde ne manaya geldiğini yapımı için ana kaynak olarak hizmet ek olarak. Bir takım mükemmel çalışmalar, ülkenin en ehemmiyetli kurgusal televizyon türünün tarihsel olarak renk Brezilyalılarını temsil etmediğini ve bu arada beyazlığı ideal sosyal işaretleyici olarak vurgulayan sembolik bir iyi ürettiğini göstermiştir.

Bu yazı bir dizi tahliline Telenovela odağını kaydırır, Brezilyalı televizyon kurgu ortaya çıkan ve az çalışılan tür. Dikkate seri, Brezilya, muasır, Bay Brau ve Büyük iki yapıt siyahlar temsilleri alarak Tilki ve Kapı, sene 2015 Gonzalez, bu madde ehemmiyetli ölçüde televizyon imalat ve küçük ekranda tasvir yolu alanında hem de değiştirme potansiyeline sahip son farklıkları erken evrelerinde.

Bu yazı 18 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız