Türkiyeye Alarm Seviyesinde !

Türkiyeye Alarm Seviyesinde !

Dünya Sağlık Örgütü, gerçekleştirdiği basın açıklamasında Türkiye ile ilgili yorumlarda bulundu.

Tüm Dünya'da görülen korona virüs vakaları, Türkiy'de 11 Mart tarihinden itibaren görülmekte. Her geçen gün vaka ve hayatını yitirenlerin sayısı artmaya devam ediyor.  Dünya Sağlık Örgütü bugün gerçekleştirdiği basın açıklamasında Türkiye ile ilgili birkaç bilgi paylaştı. Dünya Sağlık Örgütü açıklamasını şu şekilde gerçekleştirdi ;"Türkiye’deki test/vaka ortalamasındaki ani artıştan dolayı endişeliyiz. Türkiye'de geçen hafta dramatik bir artış yaşandı ve vakaların çoğu İstanbul'un Esenler, Sultangazi ve Bayrampaşa ilçelerinde."

Boston College Biyoloji Bölümü'nden asistan Prof. Dr. Emrah Altındiş, Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulunduç

Prof. Dr. Emrah Altındiş, “25 Mart’ta 109 kişi, 28 Mart’ta 108, 31 Mart’ta 114, 3 Nisan’da 425 ölüyor. Vakalara baktığınızda ise 27 Mart’ta 6 bin, 31 Mart’ta 13 bin, 4 Nisan’da 24 bin olmuş. Ölüm sayısı her 3 günde bir iki katına, vaka sayısı da her 4 günde bir iki katına çıkıyor, bizim kısıtlı testlerimize rağmen. Dünya ile karşılaştırdığımızda bizdeki vaka yükselişi, birinci vakadan sonraki vaka yükselişini karşılaştırdığımızda İtalya’dan çok daha sert. Türkiye’deki yükseliş kaygı verici” diyerek ekledi

 

Türkiye, 7 Nisan'da açıkladığı vaka sayısıyla birlikte, Dünya'da bir günde en çok vaka açıklayan 2. ülke oldu. ( Sadece 7 nisan verileri )

Bu yazı 08 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız