Türkiye'de Vaka Sayısını Açıkladı

Türkiye'de Vaka Sayısını Açıkladı

Vaka Sayısı 600 ila 900 Bin....

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Meltem Özan, TRT Haber erkanlarında canlı yayına bağlanarak, Türkiye'de tahmini korona virüs vakalarını belirtti. Melten Özen, '' Türkiye'nin vaka sayısı 600 ila 900 bin bu kadar vakamız var bizim aslında '' diyerek ekledi.

Dün gerçekleşen vaka sayılarını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. 5 Nisan itibari ile Türkiye'De korona virüs vakalarının 27,069 olduğunu belirtti. TRT Haber'in canlı yayın programını katılan Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Meltem Özan, Türkiye'de ki vaka sayılarının tahmini bir sonucu iddiasını ortaya attıı.

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Meltem Özan, sözlerine şu şekilde devam etti.

"Yani bizim şu anda test yaptığımız vakalar, vakaların yüzde 15 ile yüzde 20'si. O zaman biz 23 bin vakamız var diyorsak, tıbben de baktığımız zaman her bir teşhis vakaya karşın toplumda tespit etmediğin 10 vaka vardır.

Bizim vaka sayımız 23 binse ortalamada o zaman bunu 10'la çarpacağız yani 230 bin vakamız var. Ama biz diyoruz ki şu ana kadar vakaların yüzde 20 ile 25'ini test ettik. Bilemediniz yüzde 30'u olsun. O zaman biz 230 bin vaka sayısı en az 3 ya da 4'le çarpacağız. Türkiye'nin vaka sayısı 600 ila 900 bin… Bu kadar vakamız var bizim aslında..."

Bu yazı 06 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız