Sivas'da 3 Kişinin Birlikte Yürümesi Yasaklandı

Sivas'da 3 Kişinin Birlikte Yürümesi Yasaklandı

 

Tüm Dünya'yı etkisi altına alan Korona Virüs hızla yayılıyor. 200'den fazla Ülke'ye yayılan virüsün hala bir tedavisi bulunamadı. Türkiye'de 11 Mart tarihinden itibaren görülmeye başlaya Korona Virüs şu ana kadar Türkiye'de 246 kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu. Türkiye'de güncel vaka durumu on üç bini geçmiş durumda.

Susşehri İlçe Hıfzısıhha Kurulu ise Sivas İçin Yeni Önlemler Aldı

''Sivas'da 3 Kişinin Birlikte Yürümesi Yasaklandı Tüm Dünya'yı etkisi altına alan Korona Virüs hızla yayılıyor. 200'den fazla Ülke'ye yayılan virüsün hala bir tedavisi bulunamadı. Türkiye'de 11 Mart tarihinden itibaren görülmeye başlaya Korona Virüs şu ana kadar Türkiye'de 246 kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu. Türkiye'de güncel vaka durumu on üç bini geçmiş durumda.Susşehri İlçe Hıfzısıhha Kurulu ise Sivas İçin Yeni Önlemler Aldı Kaymakamlık biraz önce şu açıklamaya gerçekleştirdi ; Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 26. maddesi gereğince Kaymakam Hidayet Sarı Başkanlığında, olağanüstü toplanarak, pandemi olarak nitelendirilen korona virüs (Covid-19) salgınından ilçemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için ‘Yeni Koronavirüs Salgın Riski’ kapsamında aşağıdaki kararlar alınmıştır. ''

Kurulun Aldığı Diğer Kararlar ise

 

“Başta İstanbul’dan olmak üzere il dışından gelen tüm vatandaşlarımızın 14 gün evlerinde karantinada kalmalarına karar verilmiştir. 14 gününü dolduruncaya dek evlerinde karantinada kalacaklarına dair taahhütname imzalatılacaktır. Şehirlerarası toplu taşıma araçları Suşehri’nden sadece Koyulhisar, Akıncılar ve Gölova ilçelerine yolcu taşıyabilecek olup, Sivas merkeze ve diğer ilçelerimize ancak seyahat belgesi olanları taşıyabilecektir. Sivas’a giden özel araçlar için de koltuk kapasitelerinin yarısından fazla yolcu taşımaları yasaklanmıştır. Tarım sektöründe 65 yaş üstü vatandaşlarımıza esneklik tanınacaktır. Şehir içi dolmuşların yolcu taşıma faaliyetlerine son verilecektir. 3 kişiden fazla yan yana yürümek ya da sosyal mesafeye uymayacak şekilde bir arada bulunmak yasaktır. Mevsimlik işçilerin sağlık kontrolü sağlayacak. Kapanan şantiyelerde çalışan işçilerin evlerine dönmeleri izin verilmeyerek, şantiyelerinde karantinada kalmaları sağlanacak”

Bu yazı 01 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız