Sağlık Bakanlığından Açıklama DİKKAT !

Sağlık Bakanlığından Açıklama DİKKAT !

Yeni rehbere göre bundan sonra hastalar yalnızca öksürse bile test yapılacak.Türkiye’yi tesiri altına alan korona virüse karşı mücadele devam ediyor. Önceden olay rehberinde yöneltilen suallerden bir kaçına ‘evet’ cevabı verilmesi halinde test yapılırken, şu anda üç temel sualden rastgele birine ‘evet’ cevabını verenlere koronavirüs testi yapılacak.Sıhhat Bakanlığı tarafından hazırlanan olay rehberinde şu üç sual bulunuyor:

Yeni rehbere göre bundan sonra hastalar yalnızca öksürse bile test2 yapılacak.Türkiye’yi tesiri altına alan korona virüse karşı mücadele devam ediyor. Önceden olay rehberinde yöneltilen suallerden bir kaçına ‘evet’ cevabı verilmesi halinde test2 yapılırken, şu anda üç temel sualden rastgele birine ‘evet’ cevabını verenlere koronavirüs testi yapılacak.Sıhhat Bakanlığı tarafından hazırlanan olay rehberinde şu üç sual bulunuyor:

Bakanlığın Kovid-19 sorgulama rehberine göre, ateşi veya öksürük, yalnızca öksürük, soluk darlığı ve soluk almakta zorluk yakıntılarından rastgele birisi varsa, hastaya maske takılacak ve Kovid-19 için ayrılmış alana yönlendirilecek.

Yukardaki üç suale hayır cevabını verenler de hemen gönderilmeyecek. Onlara da son 14 günde kendisinin veyahut hane halkından birinin yurtdışından gelip gelmediği, yakınlarından birinin solunum sıkıntısıyla hastaneye yatıp yatmadığı ve yakınlarından birinin Covid 19 olup olmadığı sorulacak. Bu sorulardan birine evet cevabını verirse de o kişiye test yapılacak.

Bu yazı 04 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız