Korona Virüs Uygulaması Nasıl İndirilir ?

Korona Virüs Uygulaması Nasıl İndirilir ? Korona Virüs Uygulamasının Adı Nedir ? 

Korona Virüs Uygulaması Nasıl İndirilir ? 2019 yılının aralık ayı görülmeye başlanan ve tüm Dünya'yı etkisi altına alan Korona Virüs 11 Mart tarihinden itibaren Türkiye'de görülmeye başlandı. Türkiye'de süraatle büyümeyen başlayan salgın oldukça risk unsuru olarak görülüyor.

 Türkiye'de an itibari ile 34 bin enfekte vaka görülürken, 725 kişi hayatını kaybetti. 20 ila 65 yaş arasında ise sokağa çıkma yasağı getirildi. Dünya'da milyarlaca insanı etkileyen korona virüs, Dünya'da 1 milyondan fazla insanı enfekte etti.

Korona Virüs Uygulaması Nedir ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 7 Nisan'da gerçekleştirdiği basın açıklamasında; yeni bir aplikasyon kurduklarını ve bu aplikasyon (uygulama) ile hastaları gözlem altına alındığını belirtti. Hastalar'ın konum bilgisinin paylaşıldığı ve belli yerlere kadar gidebildiklerini aktardı. Enfekte olan kişiler evlerinde dışarı çıkmayarak uygulama üzerinden takip ediliyor. Belirli konum dışına çıkıldığında uyarılar yapılıyor ve müdaheleler gerçekleştiriliyor. Korona Virüs vakalarının görüldüğü tüm ülkeler’de görülen bu uygulama oldukça önem taşıyor.

 

Korona Virüs Uygulaması Nasıl Kullanırım ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamasında uygulama hakkında  detaylı bilgi paylaşmadı. Lakin uygulamanın kullanıldığı ülkelerde durum şu şekilde gelişiyor. Enfekte olup evlerinde izalasyon altında tutulan kişilerin konumları paylaşılıyor. Örneğin yaşadığınız semtte korona virüs vakası olup, evinde izalasyona çekilen kişileri görüyorsunuz. Enfekte olan kişilerin takibini oradan yaparak, o bölgeye daha seyrek giderek; olası bir bulaşmanın önüne geçebiliyorsunuz. Ayrıca evleri altında izolasyon altına alınan kişileri, uzman ekipler 24 saat gözlemliyorlar.

Korona Virüs Uygulamasını Nasıl İndiririm ?

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uygulama üzerinde çalıştıkları bilgisini paylaştı. Uygulama geliştirildikten hemen sonra halk ile paylaşılacak ve önlemler daha sıkı alınabilenecek. Uygulamanın indirme linki ise henüz paylaşılmadı. Uygulama şu an için enfekte olup, evlerinde izolasyon altında olan kişiler üzerinde deneniyor. Korona virüs uygulaması yayımı başladıktan hemen sonra sizlerle uygulamanın indirme linkini paylaşacağız. Önleminizi alın ve evde kalın.

 

Bu yazı 07 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız