Korona Virüs İçin Kritik Uyarı !

Korona Virüs İçin Kritik Uyarı !

Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve dünyaya hızla dağılan koronavirüs (covid-19) salgını için uzmanlardan ehemmiyetli izahlar ve ikazlar gelmeye devam ediyor. Maske takılmanın en az bir sene daha sürmesi gerektiğini izah eden uzmanlar bu vaziyetin nedenleri de anlattı.

 

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin Florida Eyaleti Sıhhat Dairesi Genel Sekreteri Scott Rivkees, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından savunmak için en az bir sene maske takılması gerektiğini bildirdi.

CBS Miami isimli televizyon kanalına konuşan Genel Sekreter Scott Rivkees, "Aşı olana kadar, maske takmak bizim yeni normalimiz olacak ve kendimizi buna alıştırmamız ve savunmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Rivkees, "Maske takma gerekliliğinin ne kadar süreceği" sualine ise, ‘’Şayet daha uzun sürmezse bir yıl’’ yanıtını verdi.

Etrafta mücadelesi zor bir virüs olan Kovid-19 var oldukça bu tarz tedbirlerin alınmasının zorunluluğuna değinen Rivkees, yeni bir aşı bulunana kadar maske takarak insanların hem kendini hem de çevrenindekileri virüsten savunmuş olacağını belirtti.

Haberde, Milli Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü Müdürü Dr. Anthony Fauci ve diğer uzmanların da, 12 ila 18 ay daha bir aşı yapılamayacağı istikametindeki görüşleri paylaşıldı.

Florida Sıhhat Departmanı verilerine göre, salı günü itibarıyla eyalet genelinde takriben 200 bin kişi teste tabi tutulurken 21 bin 367 pozitif olay ve 524 ölümün kayıtlara geçtiği öğrenildi.

Florida’da 24-26 Nisan tarihlerinde Kovid-19 vaka ve ölüm sayısında doruğun görülmesi bekleniyor.

Bu yazı 15 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız