İlk Korona Vİrüs Aşısına Gönüllü Olan Kadın Konuştu

İlk Korona Vİrüs Aşısına Gönüllü Olan Kadın Konuştu

 

Aşının ilk tecrübe ettiği kişi olan 44 yaşında iki çocuk annesi Jennifer Haller bu süreçte yaşadıklarını İngiliz The Telegraph gazetesine anlattı.

Aşı çalışması konusunda gönüllü arandığını Facebook’ta gördüğünü belirten Haller öncelikle aklına “belki ben de bir katkıda bulunabilirim” fikrinin geldiğini ve sürece koronavirüs karşı mücadele etmek için gönüllü olduğunu belirtti.

Gönüllü olmaya karar verdikten sonra eşi ve akrabalarının kimi çekincelerini ifade ettiklerinin vurgulayan Haller “Evet bir çok riziko var fakat ben son derece pozitif bir insanım ve rizikoları gözardı etmek için elimden geleni yaptım” diye konuştu.

Aşı yapıldıktan sonra yaşadıklarına da değinen Haller ilk gün ateşinin bir miktar yükselmesi ve ikinci gün kolunda olan ağrı dışında hiçbir yakıntı yaşamadığının vurguladı.

Koronavirüse karşı aşının bulunacağına konusunda güveninin tam olduğunu belirten Haller diğer ilmi araştırmalara da insanların gönüllü olarak yardım etmeleri çağrısında bulundu. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'nin Washington eyaletinde yapılan aşı testlerinin başarıyla sonuçlanması vaziyetinde alakalı federal müesseselerden onay alabilmesi ve halkın kullanımına sunulabilmesi için yetkililer 12 ila 18 ay arasında bir müddet öngörüyor.

Bu yazı 14 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız