Fahrettin Koca Açıkladı !

Fahrettin Koca, bugünkü gerçekleşen korona virüs vaka ve hayatını kaybedenlerin tablosunu paylaştı. Türkiye son zamanlarda iyiye gidiyor olması bir yandan mutlu ederken bir yandan da 2. Salgın’ın olma durumunun ihtimalini düşündürüyor.

 

Salgın Bitiyor mu ?

Uzmanlar, alınması gereken önlemlerden asla taviz verilmemesi gerektiğini ve tüb tedbirleri ilk günkü gibi korumaya devam etmeliyiz önerilerinde bulunuyor. Ayrıca uzmanların altını çizdiği bir diğer nokta ise Salgın’ın tekrar riayet etmemesi için herkesin önlemlerin en sık şekilde alması, sosyal mesafayi koruması ve maske kullanımın altını çizdi. Aksi taktirde oluşabilecek 2. Salgın ile Türkiye’nin geri dönülemeyecek bir duruma gireceğini, binlerce insanın hayatını kaybedeceği ve ekonomi’nin tam anlamıyla çökeceği’nin altını çizdi.

Dünya’nın birçok ülkesi yavaş yavaş normalleşme sürecine girmeye başlıyor. Uzmanların ve Dünya Sağlık Örgütü ( WHO ) paylaştığı görüşlerde, bu süreçlerin oldukça erken olduğunu hala dikkatlerin devam etmesi gerekildiğini belirtti. Çünkü günümüzde virüsün hala aşısı yok ve tedavisi yok. Yani ilk ortaya çıkmasından bu yana ne değişti ? Virüs hala sins bir şekilde bekliyor, önleminizi alın. Dünya’nın her yerinde korona virüs’ün yoğun bir düşüş göstermesi, birçok uzmanı ve bilim insanını oldukça tedirgin ediyor. Olası bir tehlike olarak görülmeye devam ediyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu sözlerin altını çizerek, 8 Mayıs korona virüs tablosunu paylaştı.

'' Toplam iyileşen hasta sayısı 85 bini aştı. Son 24 saatteki vaka, vefat, yoğun bakım, entübe hasta sayısında yine düşüş var. Tablo, virüsle mücadelemizde lehimize veriler ortaya koyuyor. Ama bunlar kesin sonuçlar değil, ciddi bir fırsat. Fırsatı kullanalım. ''

 

Bu yazı 08 MAYıS 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız