Dünya'da Korona Virüs Vakaları Güncel Sayılar

Dünya'da Korona Virüs Vakaları !

 

Yeni tipkorona virüs vakaları Dünya genelinde1 milyona yaklaştı. Tüm Dünya'da güncel vaka sayısı an itibariyle 955,301 olarak kayıt edildi. Dünya'da toplam ölüm sayısı ise 48,578 olarak geçilirken, tedavi olan kişi sayısı 203,311 olarak kayıtlara geçildi. Tüm Dünya'da 200'den fazla ülkelerde görünen yeni tip korona virüs, gece saatlerinde 1 milyona olacağı tahmin ediliyor. 

 

Amerika Çöküyor !

Amerika Birleşik Devleteri, en fazla vakası olan ülke olarak kayıtlara geçildi. Ülkede 215 bin enfekte hasta var. Ülkenin sağlık sistemi çökmüş durumda ve ölümler hızla artıyor. 

 

İtalya

İtalya'da ise isler oldukça karmaşık durumda. Ülke'de hala vaka vermeye devam ederken, enfekte hasta sayısı artıyor. Amerika gibi İtal'yanın da sağlık sistemi çöktü.

 

İspanya

İspanya, İtalya'yı takip eden ülke olarak listeye giriyor. Vaka sayısı 110 bine vararak, hızla büyüyor. Ülke'de 24 saatte ortalama 600 insan yaşamını yitiriyor. İspanyanın sağlık sistemi çökmüş durumda.

Almanya

Almanya 79 bin vakayla listede Almanya'da vaka sayıları hızla artarken. Ölüm oranları stabilliğini koruyor. Almanya 80 bine yakın vakasına rağmen sağlık sistemi çökmeyen tek ülke.

 

Bu yazı 02 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız