7 Mayıs Korona Virüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gerçekleştirdiği açıklama ile Türkiye'de 7 Mayıs yani bugünkü gerçekleşen vaka ve hayatını kaybedenlerin tablosunu sayısını paylaştı.

 

Türkiye'nin  ve Dünya'nın uzun zamandır merkezinde olan salgın hızla yayılmaya devam ediyor. Türkiye'de yaklaşık 3500 kişi yaşamını yitirdi ve 130 bini aşkın kişi enfekte oldu. Salgın hala devam ediyor. Dünya'da vaka sayısı ise 4 milyona doğru ilerlerken yaşamını yitirienler 260 bini aştı.

 

Türkiye'de son zamanlarda olumlu bir tablo görünmekte. Bir uzman bunun altadacılığına kapılıp sokaklara çıkmayın diye paylaşımlarda bulunuyor. Salgın'nın henüz bitmediği ve hızla devam ettğini, bunların önüne sadece önlemlerimizin geçeceği birçok uzman tarafından sk sık dile getiriliyor.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sosyal Medya hesabından 7 Mayıs Korona Virüs tablosunu paylaştı. Bakan paylaşımında şu sözlerin altını çizdi ;

''Test sayısı, yakında 1,5 milyona ulaşacak. Vaka sayısında dün göze çarpan kısmi artış, geriledi. Vefatta, yoğun bakım sayısında düne göre yine düşüş var. Virüsü, kararlı bir şekilde geriletmeli, tedbirlerle yenmeliyiz. Kanıtladık: Sonuç almak zor değil. ''

Bu yazı 07 MAYıS 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız