28 Nisan Korona Virüs Bilgileri

28 Nisan Korona Virüs Bilgileri

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gerçekleştirdiği açıklama ile Türkiye’de 28 Nisan Korona virüs vaka ve hayatını kaybedenlerin sayısını açıkladı. Türkiye’de 11 Mart tarihinden bu yana görülen vakalar şu ana kadar 3 bine yakın kişinin hayatını elinden aldı.

Türkiye’de son günlerde paylaşılan tablolarda vaka sayılarında oldukça azalma görünüyor. Uzmanların görmek istediği tablo gibi nitelendirilen grafikler oldukça umut verici. Türkiye’de son 4 gündür tedavi olan kişi sayısı vaka sayısından fazla.

Uzmanlar bu tablo’nun devam edilebilmesi için önlemlere, sosyal mesafalere ve sosyal izlasyon’un ilk günkü gibi sıkıca uygulanması lazım. Aksi taktirde tablo tekrar eski halini alarak, dönülemeyeceğimiz hataları getirir.  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklama’da şu sözlerine ekleyerek, tabloyu paylaştı.

'' Son 24 saatte 5.000’den fazla hastamız iyileşti. İyileşen toplam hasta sayımız 40.000’e yaklaştı. Yoğun bakım ve entübe sayısında düşüş sürüyor. Yeni vaka sayısı öngörülen seyirde. Çok yakında 1 milyon testi aşmış olacağız. Bu başarıyı riske atmayalım. ''

 

Bu yazı 28 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız