24 Mayıs Korona Virüs Tablosu

24 Mayıs Korona Virüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugünkü korona virüs vaka ve hayatını kaybedenler hakkında detaylı bilgi verdi. Fahrettin Koca, önlemlerin altını tekrardan çizdi.

Türkiye'de 11 Mart tarihinden bu yana görülen korona virüs salgını, hala devam ediyor. 160 Bine yakın kişi enfekte olurken, 4 bin 300 'den fazla insan hayatını kaybetti. Tüm Dünya'da da salgın devam ediyor. An itibari ile Dünya'da Korona Virüs salgınından kaynaklı 5 buçuk milyon insan enfekte oldu.

Türkiye'de son günlerde, günlük vaka oranı bin altında sirayet ediyordu. Dün yapılan açıklama ile bu sıralamayı bozdu. Türkiye'de dün 1200 kişinin enfekte olduğunu açıkladı. Uzmanlar, tedbirlerin altını sürekli çizmeye devam ediyor. Bilim kurulu üyeleri; ''Salgın bitmedi, hala aramızda yayılımını sağlıyor. Aşısı bulunmadı, kesin ve tek tedavisi henüz yok. Önlemlerimizi almak ve aldırmak zorundayız. Sosyal mesafe, maske, hijyen ve izalasyonun gibi tedbirlere devam edilmesi gerekiyor.'' diye açıkama yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklama ile birlikte, 24 Mayıs Korona Virüs tablosunu paylaştı;

 

İYİLEŞEN TOPLAM HASTA SAYISI 120 BİNE YAKLAŞTI. Yeni vaka sayısında değişkenlik öngörülen düzeyde. Yoğun bakım desteğine ihtiyaç giderek azalıyor. Riskin daha da düşmesi, güçlü tedbirle mümkün. GÜÇLÜ TEDBİR, sosyal hayatta hep birlikte alınacak tedbirdir.

Bu yazı 24 MAYıS 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız