22 Mayıs Korona Virüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, an itibari ile bugünkü korona virüs tablosunu paylaştı. Fahrettin Koca, tabloyu paylaşırken, önlemlerin altını çizmeyi ihmal etmedi.

 

Türkiye 11 Mart tarihinden bu yana korona virüs salgını ile mücadele ediyor. Türkiye'de on binlerce kişi enfekte olurken, binlerce kişi yaşamını yitirdi. Son 1 haftadır korona virü tablosundaki düşüş ise oldukça dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günlerde; Türkiye 25 Mart tarihinden bu yana ilk defa 1000 vaka altına düştü. Son günlerde vaka sayısı düşmeye devam ediyor.

Uzmanlar, salgının kontrol altına alındığını söylüyorlar. Lakin altını çizdikler bir nokta bulunuyor. Uzmanlar;''Salgın konrol altına alındı. Salgın bitmedi, lütfen aradaki farklı anlayın. Virüs hala dışarıda, hala tekrardan bir harekete geçebilir. Kişisel tedbirlerimizi almak zorundayız. Aksi taktirde Türkiye ciddi kayıplar ile karşı, karşıya gelecektir.'' açıklamasında bulundular.

Fahrettin Koca şu sözleri ekleyedi ve tabloyu paylaştı.

''Artan test sayısına rağmen YENİ VAKA SAYISI 1.000'İN ALTINDA. Destek tedavisine ihtiyaç duyanların sayısı azalıyor. Yeni hayat tarzımız: KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT, hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1,5 metre Sosyal Mesafe. ''

Bu yazı 22 MAYıS 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız