12 Mayıs Korona Virüs Sonuçları !

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 12 Mayıs Salı günü gerçekleşen korona virüs tablosunu paylaştı. Türkiye'de son zamanlarda düşüşe geçen korona virüs salgını tedbirleri hala devam ediyor.

 

Türkiye'de inişe geçen Korona Virüs ile ilgili uzmanların hep bir ağızdan söylediği tek şey ''Önlemleri gevşetmeyin. İlk günkü gibi önlemlere sıkı sıkıya raiyet edin. Aksi taktirde olası bir dalganlanma durumunda Türkiye tahmin edeceğinizden daha fazla can kaybı verecektir. Ekonomik olarak da oldukça zorlu bir sürece girecektir. Herkesin yapması gereken sosyal mesafe kuralı, sosyal izalasyon, hijyen ve maske kullanımı. '' 

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden 12 Mayıs korona virüs tablosunu paylaştı. Fahrettin Koca, tedbirlerin altını her zaman olduğu gibi tekrar çizdi.

Yeni vaka sayısındaki artış öngörülebilir sınırlarda. TOPLAM VAKALARIN %70’İ İYİLEŞMİŞ DURUMDA. Yoğun bakım hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Maske + sosyal mesafe: Virüse karşı gücümüz bu! Risk kalabalık ortamlarda. Uzak duralım.

Bu yazı 12 MAYıS 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız