11 Mayıs Pazartesi Korona Virüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 11 Mayıs Pazartesi gerçekleşen korona virüs tablosunu paylaştı. Fahrettin Koca, her zaman olduğu gibi sosyal  mesafeyi ve izalosyonun altını çizdi.

 

Türkiye, 11 Mayıs ile birlikte normalleşme adımını attı. Alınan kararkalar ile birlikte bugün  yani 11 Mayıs'ta Berberlerin açılması, avm'lerin açılması gibi gevşeme adımları atıldı. Normalleşme'nin başlamasına birçok alandan tepki gelmesi de dikkat çekti. Bugün açılan avm'ler ile birlikte oralara uğrayan yurttaşların sayısı da epey yüksekti.

 

Bilim Kurulu üyeleri gerçekleşen olayların ve vaka sayıları'nın düşmesini rehabetine varılmamasının ısrarla altını çiziyor. Virüs hala onlarca bölgede aktif olarak görünüyor. Herkesin bireysel önlemini alması ve asla rahatlığa kavuşmaması gerekitğini dile getiriyor.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugünkü korona virüs tablosunu paylaşırken, şu sözleri ekledi ;

Tedbirlere uyarsak, yeni vaka sayımız, yakında günde 1.000’den daha az olacak. Yoğun bakım ve solunum desteğine ihtiyaç duyan hastalarımızın sayısı azalmaya devam ediyor. Bugünkü vefat sayımız 55. Tedbirsizliğin bedelinin ağır olduğunu unutmayalım.

Bu yazı 11 MAYıS 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız