Tutunamayanlar Dizisi Çalıntı Mı ?

Tutunamayanlar Dizisi Çalıntı Mı ?

Tutunamayanlar Dizisi Çalıntı Mı ?

 7 Ocakt’ta ilk bölümüyle ekran karşısına çıkan Tutunamayanlar hakkında çalıntı iddiası !

Tutunamayanlar dizisi Zafer Algöz, Doğu Demirkol, Barış Yıldız gibi oyuncuların başrolünü oynadığı Absürt-Komedi dizisisine bomba iddia. Dizi ilk bölümüyle birçok olumlu yorum aldı. Yine Trt 1 Ekranlarında yayınlanan Leyla İle Mecnun dizisine oldukça benzemesi eleştirisi almasına rağmen birçok Leyla ile Mecnun izleyenleri diziyi sevmişti. Bu sefer ki iddia Leyla ile Mecnun’dan değil, oyuncu ve yazar Fadik Sevin Atsoy’dan.

 Sanatçı Fadik Sevin Atasoy; kendisinin yazıp, oynadığı Muse oyunuyla büyük benzerliklerin olduğunu dile getirdi. Atasoy, dizi benzerlikler gösterdiği taktirde hukuksal yollara başvuracağını söyledi. Tiyatro oyunu Muse’yi Erdal Beşikçioğu yönetiyor, Fadik Sevin Atasoy ise yazıp, oynuyor. Sanatçi, dizi ile ilgili açıklamaya sosyal medya hesabından açıklayan Atasoy, ‘’ Yazarı ve Oyuncusu olduğum ‘Muse- Bir Esin Perisi  Davası ‘ oyunumda adı geçen karakterler, fikir, konu ve içeriğinin Tutunamayanlar dizisindeki bölümde kullanılmış olması, mevcut benzelikler aşikardir’’ eklemesi yaptı.

 Sanatçı, dizinin ilk bölümünde birçok telefon aldığını ve dizideki sahnelerin yazdığı oyundan birçok benzirliklerin olduğu iddia eden telefonlar alığını dile getirdi. Fadik Sevin Atasoy’un sosyal medya hesabından paylaştığı gönderi ise şu şekilde;

Bu yazı 12 OCAK 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız