Türkiye Dizilerin Çekimi Durduruldu Mu ?

Türkiye Dizilerin Çekimi Durduruldu Mu ?

 

Türkiye dizileriin çekimleri durduruldu mu  ? 2019 yılının Aralık ayının sonlarına doğru Çin- Wuhan kentinde bir hayvan marketinde beklenmedik bir virüs ortaya çıktı. İlerleyen zamanlarda virüs tüm Çin'e hükmetti ve ardından tüm Dünya'ya sirayet etti. Birçok ülke virüsün yayılmaması için birçok önlem alıyor. Virüsün en yayılan şekli ise kalabalık ortamlarda birlikte zaman geçirilmesi. Bu neden birçok toplu programlar iptal edildi. Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı Covid-19 (corona) gerekçesiyle toplu tüm organizasyonları iptal etti. Şu an Türkiye'de 6 corona vakası bulunmakta.

 

 Netfilix Tüm Prodiksiyonlarını Durdurdu

 Dünya'da 165 milyona aşkın abonesi bulunan, Amerika kökenli online film-dizi platformu Netfilix, salgın gerekçesiyle tüm prodiksiyonalarını durdurma kararı aldı. Bu haberi Netfilix, dün itibari ile bildirdi. Ayrıca Hızlı ve Öfkeli çekimleri de salgın gerekçesiyle durdurulmuştu. Tüm Dünya'da prodiksiyonlar durmaya başlarken, Türkiye'de neler oluyor ?

Türkiye Yapımı Prodiksiyonlar Durduralacak Mı ?

Küresel bir salgın ile birçok dizi ve film prodiksiyonları durduruldu. Türkiye'de çekimler durdurulacak mı ? Birçok kişinin merak noktası. Türkiye yapımlarında yer alan birçok oyuncu ve reji ekibi çekimlerin ertelenmesi üzerinde hem fikir. Sinema Televiyon Sendikası Twiter adreslerinde şöyle bir açıklamada bulundu; 

 

                                                    KOMUOYUNA !

İnsan ve ekipban sirkülasyonunun en yoğun olduğu alanlardan biri olan film setlerineİ ileride telefisi mümkün olmayavak sonuçlar doğuranileeği endişesi ile tüm çalışmalara birkaç hafta ara verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Sektördeki diğer paydaşlarımız ile birlikte yarın konu hakkında daha ayrıntılı bir açıklama yapacağız. Sinema Televizyon Sendikası.

 

Sinema Televizyon Sendikasının Twitter üzerinden yaptıkları paylaşımı ise aşağıdaki görseldedir.

 

Her ne olursa olsun insan sağlığı tartışmasız her şeyin önündedir. Salgının daha fazla büyümemesi ve olası geri dönülmeyecek durumların önüne geçilmesi olması gereken durumdur. Salgınun olası büyüme ihtimalinden yüksek ihtimalle Türkiye’de resmi haber programları dışındaki tüm diziler ve programların çekimleri durdurulacaktır. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.

Bu yazı 15 MART 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız