Türkiye'de 3 Dizinin Çekimleri Durduruldu !

Türkiye'de 3 Dizinin Çekimleri Durduruldu !

 

Türkiye Sineme ve Dizi meslek birlikleri ortak açıklama gerçekleştirdiler ; ''Türkiye'deki dizi ve film setlerinin biran önce salgın gerekçesiyle durdurulmalıdır '' açıklama üzerine Türkiye'de üç dizi çekimleri durdurdu.

Tüm Dünya'nın gündemine oturan ve milyarlarca insanı etkileyen küresel salgın gün geçtikçe şiddetini arttırıyor. Her gün yüzlere kişi Corona virisü yüzünden vefat ediyor. Türkiye'ye sıçramasıyla birlikte birçok tedbir alınmaya başlandı. Tüm Dünya'da çekimleri durdurulan onlarca prodiksiyonun arasına Türkiye'den üç dizi daha katıldı. 

 

SİNEMA VE DİZİ MESLEK BİRLİKLERİNDEN ORTAK AÇIKLAMA

Türkiye'de on iki sendike ve dernek tüm Dünya'yı etkileyen Corona virüsü salgınına karşı Türkiye'deki tüm setlerin minumum iki hafta boyunca ara verilmesi gerektiğini açıkladı.

 

Türkiye'den Üç Dizi Setlere Ara Verdi

Sendikaların açıklamalarında sonra ilk etkileşimi Limon Yapım göstererek 17 Marttan itibaren Savaşcı ve Bir Annenin Günahı dizilerine ara vereceklerini açıkladılar. Limon yapımdan sonra Karga Seven Pıctures'te bir açıklama yaparak Hekimoğlu dizisinin çekimlerine Çarşamba gününden itibaren ara vereceklerini açıkladılar. Dileriz ki GEÇ KALINMADAN Türkiye'deki diğer prodiksiyonlar çekimlerine ara verirler.

 

Bu yazı 17 MART 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız