TRT 1 ONLİNE OLARAK CANLI TV  İZLE

TRT 1 ONLİNE OLARAK CANLI TV  İZLE

TRT 1 kanalını donmadan canlı izlemek için doğru adrestesiniz. İzle9.com olarak sizlere onlarca uydu kanalları ve online kanalları  ‘’ canlı izle ‘’ seçeneğiyle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu yazımızdıa sizlere TRT 1 tarihi, TRT 1 yayın akışı ve TRT 1 ‘de yayınlanan programlar hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Ayrıca paylaşacağımız ‘’ TRT 1 Canlı İzle ‘’ linki ile kanalı dilediğiniz gibi izleyebileceksiniz. İzle9.com adresi uydu kanalları ve tüm kanalları platformun’da ‘’Canlı İzle‘’ seçeneğiyle paylaşmaktadır. Türkiye’nin ilk televizyonu olan TRT 1 ‘in nasıl kurulduğunu ve tarih’te neler yaşadığı hakkın da bilgileri paylaşarak, yazımıza başlıyoruz.

TRT 1 Tarihi

TRT, Türkiye Cumhuriyeti’nin Resmi Yayın Organı’dır. Yayın organın açılımı ise şu şekildedir ; ‘’ Türkiye Radyo Televizyon Kurumu ‘’ olarak geçmektedir. Kanalın kuruluşu, 1 Mayıs 1964’tür. Özel bir yasa ve özerk bir yönetim kadrosuyla kurulur. TRT’nin ilk yayınlarına başlaması Türkiye’yi yeni bir çağ’a götürmeye başlar. O dönemlerde yazlık açık hava sinemalarından başka film izleyebileceğin bir alan yoktur. TRT ‘nin kurulması ve yayına başlaması ile halkın bu eksikliği giderilir.

TRT, kurulduğu yıllar da Türkiye halklarının gözü, kulağı olur. Türkiye halkları kanal sayesinde 1969’da ay’daki ilk yürüyüşü,Zeki Müren’in konserleri, dizileri, haber programlarını ve çocukları için özel yayınları izleme şansını bulur. Barış Manco’nun programlar, yerli filmler, pembe diziler, haber bültenleri, belgeseller, şarkı yarışmalar ve nicesi bunların tamamı Türkiye’nin ilk kanalı olan TRT’de yayınlanır.

Takvimler 1984 yılının 31 Aralık gecesini gösterdiğinde kanal renklenmeye başlar. Kısa bir süre sonra tamamen renkli bir kanal olarak yayın hayatına devam eder. Renkli dünya’yı halklara ileten kanal, insanları bambaşka bir dünya’ya götürür.

TRT 1 Yayın Akışı

Web adresimiz’de Türkiye’de yayın yapan tv kanallarını canlı olarak izleme imkanınız bulunurken, kanalların günlük ve haftalık yayın akışlarına da ulaşabileceğinizi biliyor muydunuz ? İzle9.com adresi sizlere yerel kanalları ve Ulusal kanalların yayın akışlarını da paylaşmaktadır.  Sizler için oluşturduğumuz ‘’ Bugün Tv’de Ne var ? ‘’ kısmını ziyaret ederek, yayın akışı hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

 

TRT 1’de Yayınlanan Program ve Diziler

TRT 1, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi kanalı olmasına rağmen özerk bir yönetime sahiptir. Resmi yayınları’nın yanı sıra özel kanallar ile de rekabet içerisindedir. Türkiye’de birçok Ulusal kanal ile rekabet içine giren TRT global birçok program ve dizi’de yayınlamaktadır. Sizlere günümüz’de kanal’ın yayınladığı programlar ve dizilerin neler olduğu hakkın kısa bir liste paylaşıyoruz.

 

  • Tutunamayanlar
  • Haber Bülteni
  • Yamak Ahmet
  • Yeditepe İstanbul
  • Kalk Gidelim
  • Payitaht Abdulhamit
  • Benim Adım Melek
  • Seksenler
  • Hava Durumu
  • Yedi Güzel Adam

TRT 1 CANLI İZLE

TRT 1 hakkında detayları bilgileri ve yayın akışı hakkında detaylı bilgileri paylaştı. İzle9.com adresi uydu kanalları ve tv kanallarını sizlere ‘’ Canlı izle ‘’ seçeneği ile paylaşmaktadır. Sitemizi ziyaret edereken TRT 1 Canlı İzle özelliğ ile kanalı naklen izleyebilirsiniz. Dilerseniz de Türkiye ve Dünya’dan yayın yapan onlarca tv kanalını da canlı olarak izleyebilirsiniz. İzle9.com adresi sizlere kanalları canlı olarak yayınlarken dizi, sinema ve televizyon’da yaşanan anlık gelişmeleri ve güncel bilgileri anlık olarak blog adresinde paylaşmaktadır. Televizyon dünyası’nın nabzını tutmak için de izle9.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

TRT 1 CANLI İZLE

Bu yazı 09 MAYıS 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız