Taner Ölmez'den Dikkat Çekici Açıklamalar

Mucize Doktor’un Ali Vefası, Taner Ölmez’den Dikkat Çekici Açıklamalar 

    TMS çatısı altında çekilen Fox Tv’de yayınlanan Mucize Doktor dizisi gün geçtikçe reyting sonuçlarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Ayrıca dizinin Türkiye dizi kültürü açısından da farklı bir yerde olduğunu biliyoruz. Türkiye’deki birçok diziden farklı senaryosuna sahip olan dizi, yayınlandığı saatlerde milyonlarca insanı ekran başına kilitliyor. Doktor Ali Vefa karakterini canlandıran, Taner Ölmez bir dergi için verdiği röportajda birçok durumu anlattı 

   Başarılı oyuncu Taner Ölmez,  Mucize Doktor dizisiyle başarısına bir başarı daha eklemiş durumda. Ölmez geçtiğimiz günlerde Episode dergisinin Kasım ve Aralık sayısında dikkat çekici bir röportaj yaptı.  

 

 

 

 

    Mucize Doktor, ilk bölümünden beri en çok izlenen dizilerden biri, dizi hikayelerinin çok durağanlaştığı bir dönemde böyle bir dizi yayına girdi. Sizce sektörün ve izleyicilerin yaklaşımını nasıl değiştirecek ya da nelere neden olacak bu dizi? 

"Dünyada yapılan farklı tarzlardaki dizileri dijital platformlardan beğeniyle izlerken bunu kendi projelerimize, kendi televizyonlarımıza da uygulamamız gerektiğini düşünüyorum. Yavaş yavaş olacaktır, birden olmaz ama Mucize Doktor öncü oldu diyebiliriz. Hem izleyicilere, hem yapımcılara, hem kanallara hem de oyunculara farklı işler yapmak konusunda cesaret verdiğini umuyorum." 

 

 

   Yapılan yorumlar neler düşündürüyor size, nasıl yorumlar alıyorsunuz son dönemde? En dikkat çeken yorumlar neler oldu? Herhalde otizmli bireyler ve ailelerinden gelen yorumlar biraz daha önemli. 

"Aslında onlar oldu. Çok güzel bir hikaye yaşadım. Dizinin birinci bölümü yayınlandı, 10 buçuk, 11'de bitti, uyudum. Sabah 8 gibi uyandım ve sete gittim. Araba beni sete bıraktı, arabadan indim, on adım attım, yanımdan koşarak bir adam geçti. Sonra geri döndü. 40-45 yaşlarında. "Kardeşim, ben neden koşuyorum biliyor musun? İşe geç kaldım, senin yüzünden. Otizmli bir kızım var, diziyi izledim, sonra tekrarını izledim, uykularım kaçtı" dedi. Yani birinci bölüm yayınlandıktan sonra setten herhangi bir kişiyi bile görmeden ilk gördüğüm insan, yanımdan koşarak geçen, otizmli kızı olan bir babaydı. Enteresan bir hikayeydi benim için. Ondan başka da aldığım mesajlar, karşılaştığım insanlar, bu örneğe yakın çok örnek gördüm. En fazla etkileyen bunlar oldu tabii. Ayrıca ilkokul ya da ortaokul öğrencilerinin okulda doktorculuk oynadıklarına şahidim. Çocuklardan biri Ali oluyor ya da Ali'yi oynatacak kimseyi bulamıyorlar, onu ağaç yapıyorlar, diğerleri Ferman oluyor, Nazlı oluyor, bir şekilde oyun oynuyorlar. Araştırıyorlar, soruyorlar. Google'da trendler arasına savant sendromu, otizm kelimeleri girmiş. O kadar mutlu edici şeyler ki bunlar. Aslında amaca ulaşmışız işte. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Amaca ulaşmışız, istediğimizi başarmışız. Tepkiler çok güzel." 

 

 

 

 

 

   Şu ana kadar oynarken ya da izlerken en etkilendiğiniz sahne? 

5. bölümdeki bir sahne. Ali Vefa'nın abisine yarım kalan bir vazifesi var. Bir kitap var, Şeker Portakalı. Tamamını okumuş ama son sayfasını okuyamamış. Bu, beni çok etkiledi, zaten kitabı da çok severim. Hangisine benzeteyim bilemiyordum Ali Vefa'yı. Acaba Şeker Portakalı'na mı, Küçük Prens'e mi? Gezegen gezegen dolaşıyor çünkü, Ferman'ın gezegenine gidiyor, Nazlı'nın gezegenine gidiyor. Acaba hangisi diye düşünüyordum. Senaristler, bunu yazdılar 5 bölümde. O son sayfayı okumak benim için çok değerliydi. Tam olarak öyle olmasa da sonuçta abisine benzeyen bir çocuk geliyor ve Ali öyle bir şey hissediyor. O çok değerliydi. 

 

 

 

 

   Mucize Doktor, gün geçtikçe büyüyen izleyici kitlesiyle reyting sırasında tahtını koruyor. Ayrıca dizi, birçok sosyal konulara değinmeleriyle dikkat çekiyor.  

Bu yazı 29 KASıM 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız