Süleyman Soylu İstifa Etti!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağı hemen peşinden oluşan görüntüler hasebiyle istifa etti
Son dakika: Cuma akşamı gece yarısından 2 saat önce sokağa çıkma yasağı duyuru edilmesiyle sokaklarda oluşan izdiham görüntüleri hasebiyle reaksiyonların hedefinde olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter'dan yaptığı izahla görevinden istifa ettiğini izah etti.
Türkiye'deki koronavirüs salgınını önlemek için 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta cuma gecesi gece yarısına 2 saat kala sokağa çıkma yasağı duyuru edilince yurttaşların büyük bir bölümü alışveriş yapmak için marketlere ve fırınlara koşmuştu.

Bu kararıyla koronavirüs salgınının arttığı istikametinde düşüncelerden dolayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, reaksiyonların hedefinde olmuştu.

Bakan Soylu, Twitter'dan yaptığı izahla görevinden istifa ettiğini izah etti.

Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı izahta şunları söyledi:

"MESULİYET HER İSTİKAMETİYLE ŞAHSIMA AİTTİR"
"Çabayla ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamiyle salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her istikametiyle şahsıma aittir.

"BÖYLE GÖRÜNTÜLERE SEBEP OLUNMAMALIYDI"
Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı. Yaşadığım onca deneyim, mesuliyet bölümü üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere sebep olmamalıydı.

"SAYIN REİSİCUMHURUM BENİ BAĞIŞLASIN"
İyi niyetle, hafta nihayetinde salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek yerine atılan bir adımdı. Hiç bir vakit zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Reisicumhurum beni bağışlasın...

"ONURLA YÜRÜTTÜĞÜM GÖREVİMDEN AYRILIYORUM"
Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum. Tüm arkadaşlara, mesai arkadaşlarıma Allah'a ısmarladık.. Allah milletimizi savunsun..."

 

Soylu istifa etti, İçişleri bakanı istifa, Soylu neden istifa etti, Coronavirüs, Korona virüsü, Covid-19, Turkey coronavirus

 

Bu yazı 12 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız