Sony'den 16K TV işte detaylar..

Yeni bir goggle kutusu düştüğünde her zaman aynı matkap kullanılır: Ekran büyür, çözünürlük daha iyi olur ve tasarım daha koyulaşır. Gerçekten de bir markanın öne çıkması zor. Sony ve yeni TV olmadığınız sürece , satışınız bir New York şehir halk otobüsünün büyüklüğüdür ve duyulmamış bir 16K ekrana sahiptir.

Sony, bu yılın başlarında, 63 metrelik muazzam 16 metrelik televizyonu tanıttığı zaman, mekanlarında ticari sinemalara sahipti. Ama, hey, tiyatrolar neden tüm eğlenceye sahip olmalı? Dün, Japon teknoloji titanı Crystal LED ekran sisteminin ev kurulumunda hazır olacağını açıkladı.
En iyi kısım? Sistem, 16 metrelik bir 4K'dan bir destansı 63 metrelik 16K'ya kadar hemen hemen her istenen boyut ve çözünürlüğe sahip olabileceği anlamına gelen modüler teknolojiyi kullanır. Elbette, 4K televizyondan dört kat daha fazla yatay piksel ve yüksek çözünürlüklü 1080p TV'den sekiz kat daha fazla olanı tercih ediyoruz . Tercüme: Devasa bir alana çarpıcı bir resim sunar.

Kristal LED milyonda bir kontrast oranı, en doğru ışık seviyeleri, düşük ısı emisyonu ve kesinlikle nefes kesici bir görüntü kalitesi sunuyor. Ekranı modüler konfigürasyonlarda sunarak, tüketiciler artık ev projeksiyon sistemlerinden ve büyük ekran TV'lerden geçiş için heyecan verici yeni bir seçeneğe sahipler, ”dedi.

Mikro-LED teknolojisi OLED gibi çalışır, ancak her biri piksel başına üç minik LED ile 360 ​​x 360 çözünürlükte 16 × 18 inç boyutunda ölçülen modüller - çok daha parlaktır, genişliği yarım olmasına rağmen 1000 nit parlaklık üretir İnsan saçı Ekran aynı zamanda yüksek kontrast ve yüksek çözünürlük sağlamak için yüzde 99 siyah yüzey alanına sahiptir; 120p'ye kadar yüksek kare hızlarına sahip bulanık görüntü; ve yaklaşık 180 derecelik bir görüş açısı.

Beklediğiniz gibi kurulum ucuz değil. Sony henüz fiyatlandırma yapmadı, ancak her modülün yaklaşık 10.000 $ 'a mal olduğu bildiriliyor. Bu, 4K biriminin (72 modülü olan) yaklaşık 720.000 $ 'a oturması anlamına gelirken, 16K ekranı (576 modüllü) Engadget’a göre 5 milyon dolara mal olabilir . Ancak kendi evinizde bir sinemaya sahip olacağınız para biletlerini düşünün.

Canlı tv izle

Bu yazı 06 KASıM 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız