Netflix’ten Bomba Bir Karar !

Dünya devi Netflix'in toplamda 200 milyona yakın abonesi bulunuyor. Herkesin merak ettiği soru ise ‘’ Netflix dizileri ne zaman başlayacak ‘’ cevabını buluyor.  Platform 1997’de Amerika’da kuruldu ve günümüze kadar sürat ile büyümeye devam etti. Netflixdizileri ve filmleri ne zaman başlayacağı ve ne zaman sete gireceği netleşmeye başlıyor. Netflix, yüzlerce film, dizi ve belgeselleri platformun’da paylaşmaya devam ediyor.

Netflix, pandemi’den kaynaklı tüm Dünya’da yayınları süren dizilerin ve yapımların setlerini ertelemişti. Onlarca dizi ve film’in yapımları ertelenince birçok izleyici’nin merak ettiği soru ‘’ Netfilix dizileri ne zaman başlayacak ‘’ cevaplanmaya başlıyor.

Netflix, Prodiksiyonlara Devam Ediyor !

Platform’dan yapılan açıklama ile bazı dizilerin önlemler eşliğinde setlerine başlanması kararı aldı. Dünya’da onlarca dizisi olan Netfilix’in ilk aşamada pandemi’nin daha seyrek olduğu ülkeler’de gerçekleşeceği açıklandı. Dizi setleri’nin oldukça hijyenli olacağını ve biçok önlemleri alacağını açıkladı. Netflixoyuncuları ve set ekibi ise doğal olarak gerginliklerini koruyorlar.

NetflixPandemi Önlemleri

Platform, dizi setlerinde ve yapımlarda alacağı önlemleri açıkladı. Prodiksiyonları süren setlerde açık büfeler kaldırılacak ve bunun yerine hazır kapalı kutuda yemekler getirelecek. Tüm set ekibi’nin her saat başı ellerinı yıkaması zorunlu olacak. Makyaj malzemeleri ise tek kullanımlık olacak.  Ayrıca senaristler sosyal mesafeyi korumak için yapımlardaki karakterler arasında mesafe koyacaklar. Birbirine yakın olan karakterler olmayacak.

Atiye, Aşk – 101 ve Hakan Muhafız Ne Zaman ?

Netflix'in Türkiye yapımları dizileri Atiye, Aşk 101 ve Hakan Muhafız yapımları’da setlere ara vermişti. Atiye dizisi 2. Sezon onayını almıştı ve çekim günleri bu dönemlerde olması planlanıyordu. Diğer dizilerin set günleri akıbıyeti hakkında bir açıklama bulunmuyor. Yüksek ihtimal ile Türkiye’nin pandemi ile olan mücadelesi bu yapımların kaderini belirleyecektir.

Bu yazı 07 MAYıS 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız