Mucize Doktor'un Bilinmeyenleri

Mucize Doktor'un Bilinmeyenleri

Mucize Doktor’un  Bilinmeyenleri. Mucize Doktor Dizisinde Gerçek Organlarla Çalışıyor. Onur Tuna Röportajı. Doktor Ferman’dan Dikkat Çekici Açıklamalar. 

  Mucize Doktor’un bilinmeyenlerini Doktor Ferman karakaterine hayat veren Onur Tuna, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda açıkladı. 

  Mucize Doktor, Fox Tv’nin reyting rekortmeni dizisi, her bölümünde milyonları ekran başına kilitleyen dizi ile ilgili bilinmeyenler yazımızda. Doktor Ferman ( Onur Tuna) geçtiğimiz günlerde verdiğ bir röportajda Mucize Doktor’un bilinmeyenlerini anlatıı. İşte o röportaj . 

 

 

* Dizide gerçek organlarla mı çalışıyorsunuz? 
- Evet. Mesela “Dalak çıkartıyorum” dediğim sahnede gerçekten elimde dalak tutuyorum. Zamanla gerçek bir kalbin, bağırsağın ya da dalağın elimde olduğunu hissediyor ve bunu normalleştiriyorum. 
 
* Biz neden ekranda bunu görmüyoruz? 
- Bunları yurtdışına satılan bölümlerde gösterebiliyorlar. 
 
* Böyle bir şeyin Türk televizyonlarında sansürleniyor olmasına ne diyorsunuz? 
- Toplum olarak nerede olduğumuzu ülkemizin psikolojik danışmanları daha iyi bilebilir. Mesela Finlandiya toplumu etkilenmeyebilir ama başka yerde cinayetler artabilir, bunu bilemeyiz. Sanatsal boyutta konuşursak, benim içimde olan bir dalağın televizyonda gösterilmesinin bir zararı olduğunu düşünmüyorum. 
 
* Sevişme, öpüşme sahneleriyle ilgili fikriniz de aynı mı? 
- Evet. Sevişmenin doğal, bizim de bunun ürünü olduğumuzu düşünüyorum. Biz oyuncular bir şeyi anlatırken gerçekliği yakalamaya çalışıyoruz. Dolayısıyla âşık iki insanın birbirine dokunmadan bunu ifade edebilmesi çok zor. 

 

 Öğrendiğimiz gibi dizi de inandırılıcığı koruyabilmek için gerçek organlarla çalışılıyor. Malasef sansürsezlinmiş halini hiçbir yerde bulup izliyemiyoruz. Mucize Doktor’un yazıları için yazıya tıklıyabilirsiniz. Ayrıca röportajın tamamını okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. 

Bu yazı 09 ARALıK 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız