Leyla ile Mecnun Senaristinin İsyanı

Leyla ile Mecnun, Senaristi Burak Aksak’ın Haklı İsyanı 

 

  Leyla ile Mecnun, Türkiye dizi kültürünü derinden etklilemiş peşinden milyonlarca insanı süreklemiş, televizyon tarihinin en özel dizilerinden bir tanesi. Dizi, 2013 yılından ansızın TRT 1, kanalının radikal kararı ile yayından kaldırıldı. Dizi, sezon finaline girmiş, yeni sezona hazırlanırken böyle  bir haber gelmişti.  

  Leyla ile Mecnun senaristi Burak Aksak, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından dizinin en popüler karakterlerinden ‘’ İsmail Abi ‘’ karakterinin OT dergi tarafından kullanılarak, reklam almasının sitemini paylaştı. Aksak, öfkesini şu şekilde dile getirdi ‘’  Eşantiyon muamelesi yapılması yetmez gibi bir de üstüne reklam almışlar vallahi yuh !  bundan da haberim yoktu, tıpkı daha öncelirininden de olmadığı gibi. Ama bu artık şuursuzluk, aymazlık, saygısızlık ve fırsatçılık. ‘’ diye bir açıklama yaptı. Burak Aksak’ın paylaştığı fotoğraf ise aşağıda. 

 

 

 Burak Aksak, uzun bir süre OT dergisinde yazılar yazmış, yazıları ilgiyle takip edilmişti. OT derginin ‘’ İsmail Abi ‘’ karakterinin izinsiz kullanması, üstüne reklam alınıp karakterin ticaretleştirilmesi, yayıncılık anlayışına etik olmayan bir durum.  

   Leyla ile Mecnun, Türkiye gençliği tarafından ciddi bir kitlesi olan bi yapımdı. Ot dergisinin okuyucu kitlesi de ağırlıklı olarak genç nesil, Ot derginin böyle bir durumun bilgisinde olduğu aşikar bir durum. Umuyoruz ki, Türkiye de Kültür- Sanat üretimine dahil olan yayınlar, kurumlar bu tür haberlerle karşılaşmayız. 

Bu yazı 30 KASıM 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız