Korona Virüs Salgınında Diziler Böyle Çekiliyor !

Korona Virüs Salgınında Diziler Böyle Çekiliyor !

 

Milyarlarca insanı etkileyen Korona Virüs salgınları gerekçesiyle Dünya'da birçok dizi ve film,  set çalışanlarını korumak amacıyla çekimlerini erteledi. Tükiye'de de birçok dizi ve fim virüs önlemleri gerekçesiyle ertelendi. Atv ekranlarında yayınlanılan Eşkiya Düya'ya Hükümdar Olmaz dizisi ise çekimlerine devam ediyor. Bugün paylaşılan fotoğraflar da set çalışanlarına önlük ve maske takarak koruduklarını düşünerek, çekimlerine devam ediyor. Set'den bazı fotoğraflar ;

 

Bir dizi setinde minimum 60-100 arası kemik bir kadro olur. Diziye yan roller ve figüranlar sürekli olarak değişir. Buna rağmn set devam ediyor !

 

Dizi ve Film setleri insan sürkülasyonunu oldukça yoğun olduğu yerlerdir. Fotoğraf'da görüldüğü gibi  '' sosyal mesafe '' durumuna hiç bir şekilde itibar edilmiyor.

 

 

Fotoğrafta görüldüğü gibi boom sopasını tutan set çalışanın ellerinde eldiven yok. Keza eldivenin olması günün 18 saati setlerde geçen insanlar için pek bir şey teşkil etmiyor.

 

 

Bu fotoğrafta ise set'e giren kişilerin ateşleri ölçülüyor. Korona Virüsü insan vucüdunda 14 gün boyunca kuluçka yapabiliyor. Ayrıca kişiden kişiye farklı belirtileri olduğu için her enfekte kişi de ateş de olmayabiliyor.

 

 

Bu fotoğafda set çalışanlarının hayatlarının ne kadar ucuz olduğunu görebiliyorsunuz. Son olarak da 3-5 reyting uğruna set çalışanlarının yaşamlarını hiçe sayan yapımcılar ve kanallar dizilerinin bu şartlar da bile çalışmaları üzerinde pirim yapabiliyorlar !

 

 

 

Bu yazı 30 MART 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız