Korona Virüs ile ilgili ŞOK iddia !

Korona Virüs ile ilgişi ŞOK iddia !

 

Dünya genelinde 1 milyon 800 bin kişiye bulaşan coronavirüs hasebiyle yaşamını yitirenlerin sayısı 100 bini geçti. Koronavirüs salgının ortaya çıktığı ülke Çin ve salgının merkez üssü haline gele AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ konusunda ortaya yeni bir iddia atıldı. İngiliz medyasında yayınlanan bir haberde koronavirüsün kaynağını olduğuna inanılan mağaralarda yarasalar üzerinde yapılan deneylerin AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve Çin tarafından finanse edildiği ileri sürüldü.

 

Koronavirüs salgını dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Olay sayısının kontrol altına alınamadan artış gösterdiği bu sıralar, virüsün net kaynağını belirlemek için çeşitli araştırmalar yürütülüyor.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, pandemi haline gelen salgının doğduğu yer olabilecek olan laboratuvar, bilim insanlarının yıkıcı salgının özgün kaynağı olduğuna inandıkları mağaradaki yarasalar üzerinde araştırmalar yapıyordu.

DENEYLERİN FİNANSÖRÜ AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ

Ortaya çıkan belgeler, Wuhan Viroloji Enstitüsü'nün Yunnan'ın bin 600 kilometre uzağında bulunan mağaralarda yakalanan memeliler üzerinde deneyler yaptığını gösteriyor.

İngiliz medyasının yayımladığı iddialar arasında en çok dikkat çeken detay ise mevzubahis deneylerin, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ hükümetinden 3.7 milyon dolarlık hibe ile finanse ediliyor olması. Koronavirüs (Covid-19) genomunun dizilimi, Yunnan'ın mağaralarında bulunan yarasalarda saklı olduğu dile getirildi. 

LABORATUVARDAN SIZDI İDDİASI

Doğrulanmamış başka bir iddiaya göre de, enstitüdeki bilim insanları virüsü içeren kanın hata sonucu havaya püskürtülmesinden sonra enfekte olmuş ve daha sonra mahalli halka bulaştırmış olabildiği belirtiliyor. 

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'den yapılan yardımlarla deney yapması için yetkilendirilen Vuhan laboratuvarının, bir proje dahilinde yarasalar üzerinde deney yaptığı öğrenildi.

(CUmhuriyet Gazetesi )

Bu yazı 12 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız