Hollywood Oyuncuları’nın Kelime Başına Aldığı Para !

 Dünyaca ünlü Casumo şirketi, Hollywood’ta oyunculu yapan yıldızların ne kadar para aldığı açıkladı. Liste’nin ilk sırada Tom Cruise yer alıyor.

 

 Açıklanan bilgilerde Hollywood’ta en fazla parayı Tom Cruise aldığı bilgisi geçildi. Yapılan hesaplamalarda başarılı oyuncu  Tom Cruise, çekilen bir filmde kelime başına yedi bin dolar alıyor. Başarılı oyuncunun, on saniyelik bir repliği ise ortalama 205 bin dolara den geliyor. Tom Cruise’nin bu kadar yüksek para almasının sebebi ise yapımcıyla belirli bir ücrette anlaşmadığı, oynadığı filmin gişe’deki kazanından yüzdelik bir dilim aldığı olarak geçildi. Rakamlar bu yüzden oldukça yüksek.

 

 Liste’nin ikinci sırasında ise efsane oyunculuğuyla tanıdığımız Kurt Russell  yer alıyor. Russel, ortalama kelime başına 4 bin 500 dolar para kazanıyor. Başarılı oyuncu Elvs filminde de başrol oynamıştı. Oldukça değerli bir oyuncu olduğu gözler önüne seriliyor.

 

 

Liste’nin 3. Sırasında ise Karayip Korsanları filminde Kaptan Jacks rolüyle Johnny Deep yer alıyor. Deep, ortalama kelime başına 4 bin dolar para alıyor. Karayip Korsanları filmi ise gişe’de 1 milyar insan tarafından izlenen nadir filmlerden birisi olma özelliği taşıyor .

 

Hollywood’ta en fazla para kazanan kadın oyuncu ise Cameron Diaz olarak bildirildi. Güzel oyuncu oynadığı bir filmde kelime başına 4 bin 600 dolar para kazanıyor. Cameron Diaz birçok filmde yer almış bir oyunu.

 

 Organizasyondan Kelime Başına 36 bin dolar !

Yapılan liste’de farklı bir katagoride yer alıyor. Bir proje kapsamında söylediği her kelime başına aldığı para ise 36 bin dolar olarak kayıt edildi. Efsane film Soldier’de yer alan Kurt Russel kelime başına 36 bin dolar kazandı. Russel, filmde toplamda 405 kelime kullanmıştı.

Bu yazı 26 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız