Hazal Türeasan Röportajı

Hazal Türeasan Röportajı

 Fox ekranlarında yayınlanan Mucize Doktor Dizisi'nin Beliz'i Hazel Türesan'dan açıklamalar. Mucize Doktor dizisi ile adından sıkça söz ettiren başarılı oyuncu, Posta gazetesin'den Alev Gürsoy'a konuştu. Başarılı oyuncu yaşamından bilgiler de verirken, Türkiye ve Dünya gündemi ile ilgili fikirlerini paylaştı.

Evde Neler Yapıyorsunuz ?

Başarılı oyuncu'ya '' Bu ara en çok hangi cümleleri kuruyorsunuz ? '' sorusuna verdiği cevap tebessüm ettirdi. Hazal Türeasan ; “Ay dur gargara yaptım mı ben?”, “Vitaminlerinizi aldınız mı ev halkı?”, “Su için! Az su içmişsiniz”, “Üstünüze bir şey alın evi havalandıracağım” gibi cümleler dilimden düşmüyor. Film ve dizi izliyorum, sevdiğim arkadaşlarımla görüntülü konuşuyorum '' diyerek ekledi.

Mucize Doktor'da Salgın Konusu İşlenmişti. Yaşanılan olaylar gerçekleşiyor. Ne Düşünüyorsunuz ?

Ekranların sevilen dizisi Mucize Doktor'da geçtiğimiz bölümlerde. Salgın konusu işlenmiş ve hastane'de birçok kişi hayatını kaybetmişti. Beliz kararterinin sevgilisi Ferman Hoca'da karantinaya alınan kişilerdendi. Güzel oyuncu, dizide yaşanan olaylar, gerçeklik ile örtüşünce şunları ekledi ;'' Salgını işlediğimiz bölüm tuhaf bir rastlantıydı. Dizideki salgın birden ortaya çıkmıştı ama Covid-19 ülkemize bağıra bağıra geldi. Beliz, şok olmuştu ve mantığı devre dışı bırakıp dürtüsel olarak sevgilisinin yanında olmak istedi. Bu o kadar insani ki... Benim işim empati üstünedir. Hiç içinde bulunmadığım bir durumda Beliz olarak var olmaya çalıştım ve o kadar üzüldüm ki, anlatamam. ''

Diziler ile Gerçek Hayat Çok Karıştırılıyor ?

Başrılı oyuncu Hazal Türesan, ''hayat verdiğiniz Beliz karakterini yaşantınızda da rastlıyor musunuz ? Sizi Beliz sanan kişiler ile bir anınız var mı ? '' sorusun şu şekilde cevap verdi ; bir gün hastanenin kafesinde beklerken bir adam yanıma yanaştı. “Eşim başka hastanede, bebeğimiz de burada yoğun bakımda. Ben onu görüntülü arasam, ona bebeğimizin emin ellerde olduğunu söyler misiniz?” dedi. Ben ilk şoku atlatınca “Ben oyuncuyum, dizi de bir kurgu. Böyle bir açıklama yapamam” dedim. Israr kıyamet “Olsun yine de yapalım Beliz Hanım. Eşim çok mutlu olur” demeye devam etti. Onu Hazal olduğuma çok zor ikna etmiştim. '' diye ekleyerek tebessüm ettirdi.

 

Bu yazı 20 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız