Hay Sultan Dizisi , Hay Sultan Oyuncu Kadrosu , Hay Sultan Ne Zaman Yayınlanacak ? Hay Sultan Hangi Kanalda ?

Hay Sultan Dizisi , Hay Sultan Oyuncu Kadrosu , Hay Sultan Ne Zaman Yayınlanacak ? Hay Sultan Hangi Kanalda ?

Hay Sultan Ne Zaman Yayınlanacak ? Hay Sultan Hangi Kanalda ?

 Trt 1, Çetin Tekindor ile iddialı bir diziyle 2020 yılına merhaba diyor !

 

 TRT 1 Yeni yıla iddialı dizilerle girmeye devam ediyor. Usta oyuncu Çetin Tekindor'un başrolünü oynayacağı Hay Sultan dizisi geliyor ! Dizi, 60 dakikalık bölümlerle birlikte yayınlanacak. Trt 1'in yeni dizisi Hay Sultanın konusu nedir ? Yayın hayatına başlamadan dikkatleri üzerine toplayan Hay Sultan dizisi ile ilgili tüm merak edilenler. 

Hay Sultan dizisi reyting rüzgarları estirmeye hazırlanıyor ! Trt 1'in yeni dizisi Hay Sultan, Emre Konak ve İsa Yıldız tarafından hazırlandı. Dizinin diğer bir dikkat çeken noktası ise 60 dakikalık bölümlerden oluşması. Ayrıca dizi 30 bölüm olarak kurgulandı. Dizi, 30 bölümü iki ayrı zaman ile anlatacak. Yani şöyle açıklayabiliriz ; iki farklı zamanı anlatacak. Bir taraf tarihi anlatırken, diğer taraf ise günümüzü anlatacak. 

 

 

Merakla Beklenen Hay Sultan Dizinin Konusu

 

Hay Sultan dizisinde Hz. Geylani’nin 25 yıllık inzivasına tamamlayıp şeyh olarak Bağdat’a dönmesi anlatılacak. Evliyaların sultanı olan Abdülkadir-i Geylani’nin yaşamının bir kısmı anlatılacak Hay Sultan dizisi için bir senaryo ekibi uzun süredir çalışıyor. Hay Sultan dizisinde iki dönem bir arada anlatılacak ve bolca zaman geçişlerine yer verilecek.

1077 de İran’ın Geylan şehrinde doğan Abdulkadir Geylani 1166’da Bağdatta vefat etmiştir. Türbesi ise Bağdatta bulunmaktadır. Asla yalan söylemeyen Abdulkadir Geylani Bağdatta meşhur alimlerden ders almak suretiyle hadis, fıkıh ve tasavvuf ilimlerinde çok iyi yetişti Abdülkadir-i Geylani, bir müddet ders verip, hak ve hakikatı anlattıktan sonra, ders ve vaaz vermeyi bıraktı. İnzivaya çekilip, yalnızlığı seçti. Abdülkadir Geylani hazretlerinin insanları gafletten uyaran ve kendine getiren pek çok ünlü sözü vardır.

Hay Sultan Ne Zaman Yayınlanacak ? Hay Sultan Hangi Kanalda ?

Hay Sultan dizisi Trt 1 tarafından yayınlaacak. Dizinin yayın hayatına başlayacağı tarih ise net olmamakla birlikte Mart aylarının başlarıın işaret ediyor. 

 

Çetin Tekindor Ekranlara Yeni Yıl İle Birlikte Ekranlara Merhaba Diyor !

 Hay Sultan dizinin başrolünü Çetin Tekindor üstlenecek.  Tekindor, Hz. Geylani'yi canlandıracak. Merakla beklenen Hay Sultan dizisi, Çetin Tekindor gibi usta bir oyuncuyla oldukça güçlenecektir. 

 

Bu yazı 07 OCAK 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız