Haluk Bilginer'e Dizi Oscarı !

Haluk Bilginer Emmy Ödülü ! 

  Bu yıl 47’ncisi düzenlenen Uluslararası Emmy Ödül töreni New York’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu.  Usta, aktör Haluk Bilginer, 47’inci Emmy Ödül töreninde Şahsiyet dizisinde oynadığı  Agah karakteriyle ‘’ En İyi Erkek Oyuncu ‘’  ödülüni kazandı ! Haluk Bilginer’in Ödül konuşması ! 

 

 

    Puhu Tv’de yayınlanan 12 bölümlük dizi olan Masumiyet’de canlandırdığı Agah karakteriyle birçok kişiyi etkileyen oyunculuğuyla göz dolduran Bilginer, nihayet hak ettiği değeri görmeye başlıyor. Şahsiyet dizisinin senaryosunu Hakan Günday yazmış,  Yönetmenliğini ise Onur Saylak üstlenmişti. 

      Dizinin konusu ise şöyle; Agah’ın (Haluk Bilginer ) tekdüze yaşantısı, kendisine konulan Alzheimer Başlangıcı teşhisiyle hayatı altüst olur.  Bu gerçek karşısında bocalayan Agah, hastalığın, herşeyi unutmanın fırsat olduğunu fark eder. Yıllar planladığı ancak sürekli ertelediği bir cinayeti işlemesi için bir fırsat !  Agah, geçmişi hatılamayacağı için vicdan azabı çekmeyecektir.  

     Şahsiyet’in başrollerini Haluk Bilginer ve Cansu Dere paylaşmıştı. Kadroda ikiliye Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Hüseyin Avni Danyal, Necip Memili, Müjde Ar, Şenay Güler, Ayhan Kavas, İbrahim Selim ve Fırat Topkorur gibi oyuncular eşlik etmiştir. Dizi, Puhu Tv ‘de ücretsiz olarak izlenbiliyor. 

   Haluk Bilginer’in eşsiz oyunculuğu Amerika’nın dizi oscarı olarak nitelendirilen Emmy ödül törününden böyle büyük bir ödül alması, Bilginer için oldukça güzel bir durum. Bildiğimiz üzere Haluk Bilginer, birçok yabancı filmde roller almaktadır. Oyuncu prestiji, bilinirliği ve başarısı için çok önemli bir etken olan Emmy Ödülü ile Haluk Bilginer’i yakın da fazlasıyla bütçeli, nitelikli birçok Uluslararası filmlerde görebileceğimizi söylemek mümkün. 

 

Bu yazı 26 KASıM 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız