Haber okuma sitesi

Bir haber sitesi kurmayı mı düşünüyorsunuz? Bir sonraki New York Times olmayı planlamıyor olsanız bile, en sevdiğiniz konu, yerel bölge veya başka bir şey için kendi haber sitenizi oluşturmak için bolca alan var.

Ayrıca, bütçeniz veya teknik bilgi seviyeniz ne olursa olsun bir haber sitesi başlatmayı erişilebilir kılan WordPress adlı ücretsiz bir yazılım sayesinde kendi haber sitenizi yapmak hiç olmadığı kadar kolay.

Bu yazıda, WordPress'in haber siteleri için neden bu kadar iyi bir eşleşme olduğundan bahsedeceğiz. Ardından, dört adımda WordPress ile bir haber sitesi başlatma sürecinde size yol göstereceğiz. Hadi haber konuşalım! rojev haber

Bir #haber #web sitesi başlatmak ister misiniz? #WordPress ile ucuza nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır
TWEETLEMEK İÇİN TIKLAYIN
Haber siteniz için neden WordPress kullanmalısınız?
WordPress , herhangi bir türde web sitesi oluşturmanıza yardımcı olan ücretsiz bir yazılım parçasıdır. Aslında, İnternet'teki tüm web sitelerinin neredeyse üçte birine güç vererek, bir web sitesi oluşturmanın en popüler yoludur.

İşte bir haber sitesi başlatmak için WordPress'in harika bir seçim olmasının birkaç nedeni …

Ayrıca kullanımı kolay olan sağlam bir düzenleyici sunar.
Metin içeriği için optimize edilmiştir, ancak görüntüleri ve diğer multimedya içeriğini kolayca ekleyebilirsiniz.
Platform, bir haber sitesi veya bir toplayıcı için ideal olan en son gönderilerinizi otomatik olarak en üstte gösterir .
Haber web sitenizi kolayca özelleştirmek için temaları ve eklentileri kullanabilirsiniz.
WordPress haber sitesi nasıl başlatılır (4 adımda)
Sonraki dört adımda, bir haber web sitesi başlatmanın temellerini ele alacağız. İşimiz bittiğinde, tek göreviniz ilk makaleleriniz üzerinde çalışmaya başlamak. En temel bilgilerle başlayalım.

Adım 1: Bir etki alanı seçin, bir web barındırıcısı seçin ve WordPress'i yükleyin
Herhangi bir türde bir web sitesi başlatmanın ilk adımı her zaman aynıdır. Sitenizi güçlendirmek için hem bir alan adına hem de bir web barındırıcısına ihtiyacınız olacak. Bunları seçerken aklınızda bulundurmanız gerekenler:

Alan adı. Alan adı seçiminiz artık haber sitenizi temsil edeceği için akılda kalıcı olmalıdır. Bir alan adı seçmek son derece kişiseldir, bu nedenle zaman ayırın ve birden fazla seçeneği değerlendirin. Takılıp kalırsanız, bir alan adı oluşturucu fikir üretmenize yardımcı olabilir.
Ağ sağlayıcısı. Tüm web barındırıcıları eşit yapılmamıştır . Otomatik yedeklemeler, birinci sınıf güvenlik ve daha fazlası gibi hayatınızı kolaylaştıracak harika performans ve özellikler sunan bir seçenek seçmeniz gerekir. Her durumda, paylaşımlı barındırma veya temel bir Sanal Özel Sunucu (VPS) , başlamanız için fazlasıyla yeterli olmalıdır. İşte en iyi WordPress ana bilgisayarlarından bazıları .
Bluehost tarafından başlatılması kolay bir web barındırma çözümü olarak öneriyoruz . Barındırma için kaydolmaya hazır olduğunuzda , bu sayfadaki Bluehost bağlantılarından birini kullandığınızdan emin olun . Bunları gözden geçirmek iki şeye yol açacaktır: (1) bunlar bağlı kuruluş bağlantılarıdır, bu, onlardan satın alırsanız küçük bir komisyon aldığımız anlamına gelir, (2) sizin için 2,75$'a karşılık 3,95$'lık indirimli fiyatın kilidini açacaktır. Bluehost sitesini başka bir şekilde ziyaret ederseniz bu indirimi alamazsınız.

Her ikisine de sahip olduğunuzda, haber sitelerinizi güçlendirebilmesi için WordPress yazılımını yüklemeniz gerekir. Birçok ana bilgisayar, WordPress'i sizin için otomatik olarak yükleyebilir. Veya, her zaman manuel olarak yapabilirsiniz. WordPress'in nasıl kurulacağına ilişkin yazımız seçeneklerinizi kapsar.

Adım #2: Uygun bir WordPress haber teması bulun
WordPress'i yükledikten sonra, haber web sitenizin nasıl göründüğünü kontrol etmek için bir "tema" kullanabilirsiniz.

WordPress temanızı değiştirmek için öncelikle kullanmak üzere yeni bir tema seçmeniz gerekir. Resmi WordPress.org Tema Dizini , bazı ücretsiz seçenekler bulmak için harika bir ilk duraktır.

Dizine gidin, en üstteki Özellik Filtresi düğmesini tıklayın, ardından Konu bölümünün altındaki Haberler seçeneğini işaretleyin ve bir arama yapın. Bu şekilde, yalnızca haber siteleri için tasarlanmış temaları görürsünüz:

Bu yazı 19 TEMMUZ 2022 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız