Fox Haber Bugün Yayınlanacak Mı ?

Fox Haber Bugün Yayınlanacak Mı ?

Radyo ve Televizyon Üst Heyeti (RTÜK), sunucu Fatih Portakal’ın ifadelerinin "halkı kin ve düşmanlığa gönderdiği" gerekçesiyle FOX TV’ye üst sınırdan yönetimsel yaptırım ve 3 defa program durdurma cezası verdi. Peki bugün FOX TV Ana Haber bülteni yayınlanacak mı? 

Sürece ait T24'e bilgilendirmede bulunan CHP RTÜK Azası İlhan Taşçı, "Program durdurma bugün uygulanmayacak. Karar metninin yazımı bitirecek ve yayıncı kuruluşa iletilecek, süreç bundan sonra başlayacak. Bunun da belirli bir takvimi yok" ifadesini kullandı.

Fox TV yetkilileri konuyla alakalı olarak, "Fox’a daha karar metni erişmemiş, onu bekliyorlar. Evvelki uygulamalarda o saatte ana haber yayınlanmamış o da sonra yargıdan dönmüş" bilgisini paylaştı.

T24'e bilgi veren FOX TV kaynakları, "Fox TV RTÜK kararının tebliğ edilmesinin hemen peşinden yürütmeyi durdurmaya müracaat edilecek. Karara göre Fatih Portakal hem yayına çıkmayacak hem de ana haber bülteni yapılmayacak. O saatlerde RTÜK'ün gönderdiği belgesel yayınlacak" diyerek eklediler .

Bu yazı 16 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız