Fatih Sultan Mehmet ‘in Hayatını Konu Alan Netfilix Belgeseli 

Fatih Sultan Mehmet ‘in Hayatını Konu Alan Netfilix Belgeseli, Rise of Empires’in Oyuncu Kadrosunda Kimler Var ? Merak Edilenler, haberimizde ! 

 

  Netfilix, Türkiye dizilerinin arasına Belgesel serisi ekliyor. Belgesel seri ise Osmanlı Hükümdarı: Fatih Sultan Mehmet ‘in hayatını konu alıyor.  

 Başrollerini; Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır, Damla Sönmez’in üstlendiği Rise Of Empires:Ottoman 24 Ocak 2020’de tüm Dünya ile aynı anda Netfilix, platformunda paylaşılacak.  

  Tarihi belgesel olmasından kaynaklı  dizinin senaryo danışmanlığını Prof.Dr. A.M Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan, üstlendi. Yapım şirketi ise STX Entertainment, Belgesel dizisinin yönetmen koltuğunda, Emra Şahin oturuyor. 

   Ağırlıklı olarak İstanbul’da çekimleri yapılan Belgesel Dizi toplam 6 bölümden oluşuyor. 

  Rise of Empires: Ottoman, tarihe damgasını vuran padişahlardan Fatih Sultan Mehmet’in yükselişini ve İstanbul’un fethini konu alırken dönemin Osmanlı İmparatorluğu’nu farklı bir açıdan ele alıyor. 

   Tuba Büyüküstün’ün Belgesel diziye dair açıklamaları şu şekilde olmuştu ; "Aynaya bakıp, ‘Bu kadını son kez görüyorum’ dedim ve kostümleri çıkardım. Kendi adıma iyi bir şey çıkardığımı düşünüyorum.'' Tuba Büyüküstün'ün bu denli açıklaması, Belgesele dair merakları arttırmıştı.

 

 

Bu yazı 12 ARALıK 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız