Fatih Akın Neden Sibel Kekeliyi Seçti ?

Fatih Akın Neden Sibel Kekeliyi Seçti ?

Dünyaca ünlü yönetmen Fatih Akın, Duvara Karşı filminde oyuncusu olan Sibel Kekili hakında bilgiler verdi.

Dünyaca ünlü ödüllü yönetmen Fatik Akın onlarca ödül aldığı Duvara Karşı filminde rol alan Sibel Kekeli hakkında bilgiler verdi. Görüntü Yönetmenleri Derneği, Youtube yayına konuk oldu. Gelen sorulara cevap veren Fatih Akın'a bir soru geldi. Gelen soru  ; '' Duvara Karşı Filminde neden Sibel Kekiliyi seçtiniz ? '' sorusuydu.

Ünlü Yönetmen şu cevabı verdi ; ‘’ Duvara Karşı filminde Sibel’i ben seçtim. Filmin yapımcıları ile konuşurken. Hikaye gereği Türk birisinin olması gerektiğini söyledim. O dönem Almanya’da yaşayan Türk oyuncular çıplaklık var diye kabul etmediler. ‘’

 

Diyerek ekleyen Fatih Akın şu şekilde cevap verdi ; ‘’ Ben de erotik alanda yer alan Türk oyuncular yok mu diye araştırma yapamaya başladım. Araştırma yaparken bir tane olduğu hakkın bilgi aldım. Bana Sibel’den bahsettiler. Kendisiyle iletişime geçerek oyuncu seçmesine çağırdım. Aynı zamanda oyuncu seçmesinde 200 tane kız vardı. Gelen kızlar evden kaçan kızlardı ‘’

Fatih Akın şu sözlerin altını çizerek okuyucusuna devam etti  ; ‘’ Sibel’i erotik geçmişinde ötürü değil, en iyi oyunculuğu verdiği için seçtim. Kamera önünde rahat olması da artıydı.  Kabiliyetliydi yani, geçmişi beni ilgilendirmez . ‘’ diyerek ekledi.

 

Fatih Akın Duvar'a Karşı filmiyle adını tüm Dünya'ya duyrmuştu. Film onlarca prestijli festivallerden ödüller almış ve birçok eleştirmenden olumlu yorumlar almıştı. 

 

 

Bu yazı 29 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız