Erdal Beşikçioğlu Noktayı Koydu !

Erdal Beşikçioğlu Noktayı Koydu !

Behzat Ç. Akıbiyeti Ve Olaylar Üzerine  Erdal Beşikçioğlu, Yazılı Bir Açıklama Yaptı 

 

Neler Olmuştu ?

 

 Efsane dizi Behzat Ç. ekibi Blu Tv ile anlaşarak 9 bölümlük bir sezon çekip, platformda yayınlamıştı. Dizi, birkaç karakterin eksik olmasına rağmen eski tadını bir nokta da koruyabilmiş, güzel bölümler izletmişti. İlk sezonu yayınlanıp biten Behzat Ç. Blu Tv’nin Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla dizinin 2. sezonun çekileceğini ve 60 dakika olacağının bilgisini paylaşmıştı. Behzat Ç. sevenleri dizinin 2. sezonun yayınlanmasını beklerken ne Blu Tv ne de Behzat Ç. ekibinden  Dizi ile ilgili bilgi paylaşılmadı. 

 

 

 Aradan geçen uzun bir zamanın ardından dizi ile ilgili birçok söylentilere kulaktan kulağa dolaştı.’’ Dizinin tekrar çekilmeyeceği, Erdal Beşikçioğlu’nun fazla para istemesi, Senaryonun özünü korumadığı’’ gibi birçok söylenti dillendirildi. Bunun üzerine Blu Tv, Ceo’su A.Doğan Yalcındağ; ‘’ Bu haber yanlış sonu erdiği yok.Keşke bize ulaşsanız reis bu tür haberler yapmadan ‘’ diyerek bir açıklama yaptı. 

 

 

 Açıklama üzerine dizinin hayranları tekrar yayınlanacağı günü bekledi.Dizinin hayranlarının yoğun itirazları üzerine Blu Tv, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı ; 

 

Dizinin hayranları açıklama üzerine tepkilerini dile getirdi. Paylaşılan haber de Behzat Ç. Dizinin neden bittiği ve neden yayınlanmayacağı bilgisi net olarak verilmedi. Orta da hala bir muamma mevcuttu. Geçtiğimiz günlerde Hayalet karkaterinini canlandıran İnanç Konukçu Twitterden bir sitem mesajı attı; 

 

 

 

 

Bunun üzerie Erdal Beşikçiolu yazılı bir açıklama yaparak dizinin neden bittiğini, neden yer almak istemediğini ve birçok soruyu cevapladı. 

 

ERDAL BEŞİKÇİOĞLU’NUN YAZILI AÇIKLAMASI 

 

"Behzat Ç.’nin daha ilk bölümünden itibaren seyircisinin sahip çıktığı bir proje olması ona hem dizi dünyamızdaki bu farklı konumunu kazandırdı hem de ekibine diziyi daha iyi yazma, çekme ve oynama sorumluluğunu hatırlatan çok önemli bir motivasyon sağladı. Behzat Ç.’yi fenomen haline getiren de bu karşılıklı enerji oldu. Altı yıl sonra seyircinin yoğun talebi ve tabiki bizim de çok özlememiz nedeniyle Behzat Ç. ekibi eksik de olsa bu duyguda yeniden toplandık ve aslında kendisine gösterilen alkış ve ilgiye adeta bis yaparak teşekkür ettik. Benim için de bu güzel hikaye burada bitecekti ancak devam talebi geldi. Dokuz bölümlük bu özel sezonun devamının olup olmayacağına biraz da ortaya çıkan işin kalitesine göre karar verecektik. 

   Benim Behzat Ç. ye devam etmemem, başarı sağlamış ve sadık izleyici kitlesi oluşmuş bir projeye, fenomen olmuş bir karaktere zarar vermemek ile ilgili. Behzat Ç.’yi bugün ben oynadım yerime yarın başka bir genç oyuncu oynayabilsin diyedir. Önemli olan projenin, karakterin kimyasının korunmasıdır. 

   Bizimle henüz senaryo bile paylaşılmadan, onayımız alınmadan yeni sezon duyurusuyla-dedikodusuyla beklenti yaratıldı. Sonraki süreçte bir baktık ki hikayede büyük değişiklik var. Behzat Ç. cinayet bürodan uzaklaşıyor, derin devletle bir mücadelenin içine giriyor. Karakterle ilgili çok önemli bir değişiklik söz konusu. İş bambaşka bir şeye dönüşüyor. 
Behzat Ç. karakterinin ve hikayesinin yaratıcısı Emrah Serbes. O da bu konsept değişikliğinden haberdar edildi mi belli değil. Ayrıca bu işin yönetmeni olan Serdar Akar yeni çekilecek sezonda istenmiyor ve yerine yönetmen koltuğuna başkaları getirilmek isteniyor. Güven Kıraç’ın oynadığı Memduh Başgan karakterinin yeni bölümlerde istenmediği belirtiliyor. Sosyal medyada bazı yorumlarda para ile ile ilgili çok yüksek rakamlar istendiği gibi seviyesiz yorumlara da rastladım. Behzat Ç. dizisinde dizisinde oynamış, geçmiş bölümlerden hala paralarını alamayan oyuncu arkadaşlar var. Hiçbir oyuncu için para önemli olmamıştır ama yine de iş devam etmiştir. Behzat Ç. de her zaman maddeden çok mana bu ivmeyi sağlamıştır. Bu manasızlıktaki rant düzeninin bu şekilde içinde olmak istemedim... 

Bu konudaki takdir hakkımı kullanırken seyirci ve yayıncı arasındaki herhangi bir tartışmadan haberim olmadığını, varsa oyuncu olarak tartışmanın bir tarafı da olmadığımı özellikle belirtmek isterim.’’ Sürçülisan ettikse affola ...’ 

 

Behzat Ç. Efsanesi tarih de Türkiye’de çekilmiş en iyi dizilerden bir tanesi olarak mazimiz de özlemle kalacak. 

 

Bu yazı 01 OCAK 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız