Emrah Serbes Cezaevinden Çıkıyor mu ?

Emrah Serbes Cezaevinden Çıkıyor mu ?

Emrah Serbes Cezaevinden Çıkıyor mu ? Emrah Serbes Cezaevinden çıktı mı ?

Emrah Serbes Cezaevinden Çıkıyor mu ? Türkiye’de gerçekleştirilen yeni infaz genelgesi ile birlikte birçok mahkum, cezaevinden çıkarıldı ve çıkarılmaya devam ediyor. Behzat Ç. ,Deliduman, Hayatım Paramparça ve Son Hafriyat gibi kitapların yazarı Emrah Serbes, bir süredir cezaevindeydi. Yazar, yeni infaz yasasından faydalanıyor mu  sorusuna cevap vereceğiz.

 

 

 

 Emrah Serbes Neden Cezaevinde ?

Başarılı yazar Emrah Serbes, Aydın-İzmir otoyolunda trafik kazası geçirmiş ve yaptığı kaza da kişi hayatını kaybetmişti. Ardından suçu üstlenmemesi ve trafik kazasında yanında olan arkadaşının üstlenmesi durumu gerçekleşmişti. Yazar, Emrah Serbes kazanın gerçekliştiği ilk haftasında karakola giderek, suçunu itiraf etmişti. Çıkartılan mahkemede Emrah Serbes 14 yıl 3 ay ceza almıştı.

Yeni Yasayla Birlikte Serbes Tahliye Olacak

 14 yıl 3 ay hapis cezasının alan Serbes, geçtiğimiz günlerde yeni tasarının onaylamasından sonra cezaevinde kalacağı süre oldukça azaldı. Emrah Serbes kapalı ceza evinden alınıp, açık cezaevine getirildi. 1 yıl 3 ay daha cezaevinde kalacak olan Serbes, bu süre zarfından sonra cezaevinden bırakılacak.

 

Bu yazı 18 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız